Pavilon F na Autosalonu v Brně ovládne nyní MotorMIX

11. ročník veletrhu Autosalon Brno 2013 má za sebou již úvodní dva dny, ale právě nyní jej čeká  největší nápor. Tedy víkendový vrchol, kdy lze očekávat zcela největší nával. Odhad pátečních návštěv hovoří o řádově až 15 tisících návštěvníků nejen z Brna a Moravy, takže  pavilony P a F byly po celý den slušně zaplněny  obdivovateli nových, ale i třeba závodních aut. Výstavka závodních  specálů, organizovaná MotorMIXem, se pak od pátečního večera opět rozrostla a tak  v pavilonu F nyní dominují "závoďaky", jejichž počet již přesáhl 50 kusů.

motormix

V pavilonu F jsou k vidění lehce jeté  vozy a na oba víkendové dny bude připraven program Promotýmu pod taktovkou Petra Kotka. V pátek večer pak skončil veletrh Motorsport EXPO pro odbornou veřejnost, který byl naplánován na úvodní dva dny Autosalonu. Největší část "efka", nacházejícího se hned vedle nejnovějšího a největšího "péčka" pak nyní zabírá expozice závodních  automobilů, která se každým dnem rozrůstá. Vznikla díky spolupráci BVV s MotorMIXem, tedy televizním a internetovým motoristickým magazínem, a jeho  šéfem Pavlem Jelínkem.

Doslova flotilu vozů Lotus zde vystavuje brněnský tým KT motorsport, který předvádí šest vozů a navíc i dvě motokáry ze své  motokárové půjčovny, přemístěné  před pár týdny  do těsného sousedsví brněnského výstaviště. Poslední vůz, největší a nejsilnější novinka týmu, dorazil až s jednodenním zpožděním a přímo  z dílny, ale nyní  již je "na značkách"... V pátek  ráno přibyl také zajímavý KTM X-Bow, rovněž  určený pro okruhy nebo i závody do vrchu, ale největší   přírůstek exponátů  nastal po skončení  sousedního "Expa", tedy v pátek večer.

 K výstavce totiž přibyly okruhové BMW M3, Nissan GTR,  Porsche 911 GT3, školní formule, španělský prototyp BRC, či dětská raccer buggy a další.  Ve hře je ještě jeden bonbónek a to Audi WTTR DTM Vladimíra Vitvera.  Zda zůstane na veletrhu nebo odjede na testování, to ale bylo večer ještě  otázkou a jasno bude až ráno.

V pavilonu F je možné rovněž zdarma vyzkoušet závodní trenažéry ( ale z důvodu velkého zájmu je nutné  zájemce losovat, případně si výhru mohou vyzvednou  výherci ze soutěží  MotorMIXu), zájmu návštěvníků se těší i promítání sestřihů ze závodů nebo také  z  expedic s Tatrou 805 Petra Kopečného z Brna, kteří společně projeli pět kontinentů světa. Od soboty pak přibyde další velkoplošná televize, kde bude k vidění také televizní MotorMIX.

motormix

Mnoho aktuálních a pěkných fotek pak je k vidění na internetových  stránkách www.motormix.cz ( a samozřejmě i  jinde). Zajímavostí byla mimo jiné také návštěva moderátorky  jedné z tuzemských televizí Evy de Castelo, která v  pavilonu  F "fotila" sérii fotografií, jak opravuje jeden z vystavených vozů,, ale nafotila také zajímavé  fotografie s jedním ze závodních  exponátů, konkrétně  s trucktrialovou  Avií Bohumila Čápa, která je pro návštěvníky pozvánkou na blížící se závod ME v trucktrialu  v Drnovicích na Blanensku.

Jak již jsme informovali, na Autosalonu Brno mají návštěvníci podstatně větší možnost vyzkoušet si vybrané modely některých automobilek, než tomu bylo v minulosti, a také si ji většinou  dosti užívají. Expozice motosportu ( a MotorMIXu) se nachází v pavilonu F. Autosalon Brno  skončí v pondělí, kdy mimochodem  třeba studenti odborných škol mohou přijít zdarma.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.