VETTEL SI V MALAJSII DOJEL PRO VÍTĚZSTVÍ

Pilot Red Bullu Sebastian Vettel po nervy drásající bitvě s kolegou Markem Webberem získal své první vítězství v sezoně. Oba jezdci v průběhu závodu nasadili hned tři různé směsi Pirelli. Každý ovšem směsi hladkých pneumatik využíval v jinou dobu.

Závod začínal za lehkého deště, všichni piloti odstartovali na přechodných pneu Cinturato Zelená. Znamenalo to, že už nebyli povinni v průběhu závodu nasadit obě nominované směsi slicků. Prvních pět jezdců v cíli bylo v boxech čtyřikrát. Romain Grosjean z týmu Lotus je nejvýše umístěným pilotem, který jel pouze na tři zastávky – dojel šestý, hned před svým kolegou Kimim Räikkönenem.

Malaysie

ŠÉF MOTORSPORTU PIRELLI: 

Paul Hembery: „Přeháňka, která se na okruh přihnala těsně před začátkem, ještě zkomplikovala vymýšlení závodních strategií. Týmy musely reagovat na měnící se podmínky na trati a potřebovaly správně odhadovat různé úrovně přilnavosti v prvním stintu. Jakmile trať oschla, rozjely se různé taktické přístupy jednotlivých jezdců a pilotů. Tvrdé a středně tvrdé pneumatiky využívali po svém. Lídři nicméně jeli s velmi malými rozestupy. Mercedes využil strategii k tomu, aby na chvíli oba vozy Red Bullu rozdělil. Pneumatiky se tu opotřebovávaly velmi rychle. S touto situací jsme ovšem počítali, podepsala se na tom extrémní povaha zdejšího okruhu a také to, že pneumatiky jsou letos obecně měkčí a rychlejší. Máme za sebou teprve druhý závod v sezoně a naše zkušenosti nám dokládají, že týmy se umí s pneumatikami naučit zacházet vskutku rychle. Není pochyb o tom, že tomu tak bude i letos.“

NEJRYCHLEJŠÍ ČASY DNE DLE SMĚSI:         

 

Tvrdá

Střední

Přechodná

Mokrá

První

PER 1:39.199

MAS – 1:39.805

WEB – 1:55.795

N/A

Druhý

BUT – 1:40.556

VET – 1:40.446

ROS – 1:55.841

N/A

Třetí

WEB – 1:40.685

VER – 1:40.492

HAM – 1:56.590

N/A

 

NEJDELŠÍ VÝDRŽ DLE SMĚSI:

Tvrdá

22

Räikkönen

Střední

19

Maldonado

Přechodná

8

Rosberg

Mokrá

N/A

N/A

 

PRAVDOMETR:

Čekali jsme, že vítězná strategie bude čítat tři zastávky, avšak Vettel byl v boxech čtyřikrát. Je však pravdou, že déšť před začátkem závodu predikce pozměnil a týmy donutil, aby nasadily drážkované pneumatiky. Při první zastávce v pátém kole Vettel přezul na středně tvrdé pneumatiky, ve 22. pak následovala tvrdá směs, ve 32. kole rovněž tvrdá a konečně ve 42. okruhu vsadil opět na střední pneu.

Pořadí využití slicků odpovídalo našemu očekávání – start na středních, následně přezutí na tvrdé (9. kolo), opětovné nasazení tvrdých (25. kolo) a nakonec dojetí na středně tvrdých pneumatikách.

 

Zdroj: Pirelli, tiskové sdělení

Foto: Pirelli

 

 

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.