Praha se těší na nejpočetnější aquatlon v Evropě. Závod určí mistry republiky

V sobotu 6. dubna se v Praze koná závod s názvem Aquatlon Praha 2013, který podle všeho bude nejpočetnějším aquatlonovým závodem na evropské půdě. Kombinace plavání a běhu láká profesionály i amatéry všech věkových kategorií a na závod v české metropoli je čtyři dny před startem přihlášeno přes 260 sportovců.

aquatlon

Závod je třetím dílem Českého poháru v aquatlonu, který pořádá Česká triatlonová asociace a také je mistrovstvím republiky. Vítězové se stanou národními šampiony ve sportu, který je kombinací plavání a běhu. V Praze se bude bojovat na tratích 800 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Úvodní část proběhne v plaveckém stadionu v Podolí se startem v 10:35 hodin, běh následně na atletickém stadionu Děkanka od 14 hodin.

Pořadatelé jsou nadšeni z velkého zájmu veřejnosti a věří v parádní závody. „Máme radost, že se hlásí tolik lidí. Ten zájem je příjemný a moc nás těší,“ řekl ředitel závodu Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, který se vysokého počtu startujících nebojí. „Díky tomu, že víme takhle dopředu, kolik bude přibližně závodníků, dokážeme se na vše připravit a kvalitně to zorganizovat,“ dodal.

Dvořák je pyšný na to, že pražský závod bude mít rekordní návštěvu. „Nikdy jsem tolik přihlášených lidí na aquatlonový závod neviděl, takže minimálně z hlediska naší republiky to bude rekord. Ale zřejmě to bude i nejpočetnější evropský aquatlon. Navíc jsme jediní, kdo pořádá v tomto sportu Český pohár,“ vyzdvihl šestidílný seriál závodů Dvořák.

Ve velkém zájmu veřejnosti si libuje i vedení České triatlonové asociace. „Je to velký úspěch. Výsledek stability systému a neměnnosti jeho parametrů. Držíme si Český pohár v aquatlonu, konstantně držíme věkové kategorie včetně dětí, což se ukazuje být dobrým motivačním mechanismem. Pro všechny kategorie zároveň konstantně držíme tratě. Navíc máme oblíbenou soutěž rodin, kde v každém závodě rozdělujeme poukazy od Cestovní kanceláře Alex. Aquatlon je mimo jiné i oblíbeným zpestřením přípravy pro mnoho sportovců,“ má jasno předseda České triatlonové asociace Jaromír Horák.

S tím souhlasí i generální sekretář ČTA Antonín Bauer. „Jsme rádi, že si tento sport našel svoje fanoušky. Doufáme, že si všichni sportovci i diváci sobotní závod v Praze maximálně užijí a budou na něj mít jen ty nejlepší vzpomínky,“ nechal se slyšet Bauer.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.