OffROAD Maraton zahajuje sezonu 2013 v Mohelnici

První závod čtrnáctého ročníku OffROAD Maratonu se jede již tuto sobotu 23. března 2013 v Mohelnici - Křemačově na severní Moravě. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek, od dětských až po veteránské kategorie, čeká oblíbená a náročnější trať, která má i téměř trialové sekce. Na startu nebudou chybět favorité a mistři loňské sezony, kteří se včetně fanoušků mohou těšit na pořádně mokrou jízdu plnou bláta a klouzaček.

offroadmaraton

OffROAD Maraton 2013 se na mohelnickou trať vrací po třech letech. Závod začíná v 7:00 startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 9:30 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12:00 a 13:00 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A ve 13:30 zaburácí motory všech automobilů, které svedou pětihodinový boj.

„Kromě toho, že sezonu netradičně zahajujeme v Mohelnici, jedeme hned druhý závod v Šiklově mlýnu, což je pro maraton zcela nová lokalita. A velkou změnu, věříme že příznivou, jsme připravili na šestnáctý ročník 24hodinovky v Dobřanech. Závod aut zde odstartuje již v pátek 17. května ve čtyři hodiny odpoledne, skončí ve stejný čas v sobotu, poté si svoji dvouhodinovku odjedou motorky se čtyřkolkami a večer proběhne velký rockový koncert, za všechny kapely jmenujme například BONFIRE.

Poprvé tak budou moci slavit všichni závodníci i fanoušci dohromady,“ prozradil Ondra Nachtigall, ředitel seriálu OffROAD Maraton a doplnil: „Na začátku sezony máme avizováno rozšíření startovního pole automobilů od nejslabších po nejsilnější vozy, konkrétně někdy v průběhu sezony se můžeme těšit na Martina Macíka, skvělého rally jezdce, který sbírá úspěchy i v zahraničí. Objevit by se měl za volantem vozu do dvou litrů.“

offroadmaraton

Letošní stanovy nemají výraznější změny. A automobilové posádky budou stejně jako loni hodnoceny i napříč kategoriemi, přičemž absolutní vítěz získá startovné na Intercontinental rally do Dakaru.

Termínovka OffROAD Maratonu 2013 - v plném rozashu je zařazen do kalendáře "Kam za sportem":
23.03. Mohelnice
27.04. Šiklův Mlýn
17.05. - 19.05. Dobřany
22.06. Trstěnice
31.08. - 01.09. Milovice
21.09. Drnovice
12.10. Janovice
09. 11. Ředhošť

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.