Prožeňte železného muže Vabrouška. Změřit síly s ním můžete na aquatlonu ve Zlíně

V sobotu 16. března se ve Zlíně koná druhý díl Českého poháru v aquatlonu, který pořádá Česká triatlonová asociace. Závod s názvem Moraviaman aquatlon 2013 je vhodný pro amatéry i profesionály, kteří chtějí poměřit své síly v kombinaci disciplín plavání a běhu. Nejzvučnějším jménem ve startovním poli bude nejlepší český ironman Petr Vabroušek.

vaboušekVe Zlíně budou junioři, dorostenci a dospělí bojovat na tratích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Plaveckou část absolvují závodníci v tamním 25 metrů dlouhém bazénu a start je naplánován na 9:10 hodin. Pět kilometrů běhu pak sportovci poběží na stadionu po tartanu se startem ve 12 hodin.

Závod je určen všem věkovým kategoriím. Žáky mladší sedmi let čeká 200 metrů běhu, žáci od 8 do 11 let budou závodit v kombinaci 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci ve věku 12-15 let pak zdolají 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu.

Pořadatelé v čele s ředitelem závodu Jiřím Daňkem se na aquatlon těší a věří, že se do zlínského bazénu najde cestu co nejvíce lidí.

„Jako pořadatelé otrokovického ironmana Moraviaman jsme byli oslovení, jestli bychom neuspořádali také aquatlon. A chytli jsme to lidově řečeno za pačesy a těšíme se na závod. Čekáme přes 150 závodníků. A to i přesto, že se v okolí koná půlmaraton i nějaké běžecké závody. Nebýt této kolize, určitě by to očekávané číslo startujících bylo větší,“ hlásil hrdě ředitel závodu Jiří Daněk.

„Doufáme, že uvidíme i mnoho dětí, protože díky našemu rodákovi Janu Čelůstkovi máme takový slogan Ze zlínského bazénu na olympiádu. Protože právě Honza v místním bazénu začínal a vloni skvěle reprezentoval český triatlon na olympiádě v Londýně,“ připomněl Daněk českého olympionika Jana Čelůstku, který právě ve Zlíně začínal.

První závod Českého poháru se konal v Českých Budějovicích. Po Zlíně se pak seriál postupně přesune do Prahy, Liberce, Jablonce a Rychnova nad Kněžnou.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.