V Jablonci pokračuje Český pohár v aquatlonu, vyražte i vy za oblíbenou kombinací plavání a běhu

Tereza Zimovjanová z SK OMT Pardubice a Martin Debnar z Ekol Elite vyhráli v Jablonci nad Nisou sobotní závod s názvem Skupina ČEZ Český pohár v aquatlonu, který byl čtvrtým dílem Českého poháru.

Zimovjanová

V Jablonci se tradičně závodilo v kombinaci plavání a běhu a na dorostence, juniory a dospělé čekaly tratě 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Žáci od 8 do 11 let soutěžili na distancích 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci od 12 do15 let pak na tratích 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu.

Debnár

Plavalo se v tamním bazénu. Běžecká část pak byla připravena na tartanovém oválu Střelnice. První běžci vyrazili na trať ve 14 hodin.

Toho trochu mrzí, že své loňské prvenství nemohla obhajovat reprezentantka Petra Kuříková. „Je to škoda, jako místní závodnice by tu měla velkou podporu a přilákala další lidi, ale je v Brazílii na Akademickém mistrovství světa. Moc jí všichni přejeme, ať se jí tam daří a ať předvede parádní výkon. Na druhou stranu musím říct, že srdečně přivítáme vedoucího muže Českého poháru Martina Debnara,“ dodal Janata.