V Jablonci pokračuje Český pohár v aquatlonu, vyražte i vy za oblíbenou kombinací plavání a běhu

V sobotu 19. dubna v Jablonci nad Nisou pokračuje Český pohár v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ ČP v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2014 je čtvrtým dějstvím v šestidílném prestižním seriálu a je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

ilustrační

V Jablonci se bude tradičně závodit v kombinaci plavání a běhu a na dorostence, juniory a dospělé čekají tratě 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Žáci od 8 do 11 let budou soutěžit na distancích 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci od 12 do15 let pak na tratích 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu.

Plavat se bude v tamním bazénu, start první rozplavby je naplánován na 9:45 hodin. Běžecká část je pak připravena na tartanovém oválu Střelnice. První běžci vyrazí na trať ve 14 hodin.

Ve startovní listině už je bezmála 150 jmen a organizátům tento zájem dělá velkou radost. „Je to nejvíce, co jme kdy v Jablonci na aquatlonu měli. Navíc je to během prázdnin, takže nás to těší dvojnásob. Závodu se také zúčastní řada žáků, kteří spadají pod Sportovní centrum mládeže. Domluvili jsme se na tom s Pepou Mužíčkem. Pro tyto mladé a talenované sportovce bude závod součástí kontrolních testů. I kvůli tomu se běžecká část bude konat na tartanu s hromadným startem kategorií,“ vysvětlil ředitel závodu Tomáš Janata.

Toho trochu mrzí, že své loňské prvenství nebude moct obhajovat reprezentantka Petra Kuříková. „Je to škoda, jako místní závodnice by tu měla velkou podporu a přilákala další lidi, ale je v Brazílii na Akademickém mistrovství světa. Moc jí všichni přejeme, ať se jí tam daří a ať předvede parádní výkon. Na druhou stranu musím říct, že srdečně přivítáme vedoucího muže Českého poháru Martina Debnara,“ dodal Janata.

V sobotu by jabloneckému aquatlonu mělo přát i počasí, takže ideální lákadlo na krásný sportovní den. „Teploty kolem dvacítky asi čekat nemůžeme, ale mělo by být slunečno, takže ideální jarní počasí,“ uzavřel Janata.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.