Český pohár v aquatlonu pokračuje závodem v Rychnově nad Kněžnou

V neděli 4. května přivítá Rychnov nad Kněžnou potřetí závod Českého poháru v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlínu, Praze a Jablonci se jedná o pátý díl prestižního seriálu. Ten je předposledním dílem série, kterou pořádá Česká triatlonová asociace. Seriál uzavře závod v Liberci na začátku října.

V Rychnově se utkají milovníci plavání a běhu. Závod je určen pro profesionály i amatéry všech věkových kategorií. Je zkrátka pro všechny, kteří si chtějí užít den ruku v ruce se sportem, příjemnou atmosférou a zábavou. Nechybí ani soutěž rodin. Tak neváhejte a vyražte v neděli do Rychnova na závod s názvem 3athlon® Aquathlon Rychnov nad Kněžnou.

Závod se skládá ze dvou disciplín. Tou první je 400 metrů plavání. Závodníci tuto trať zdolají v pětadvacetimetrovém bazénu, který je celý z nerezu a lidé o něm často mluví jako o obří plechové vaně. Druhou disciplínou je běh na pět kilometrů. Ten povede lesem od koupaliště ve Včelném směrem k Ivanskému jezeru a zpět po asfaltových cestách. Kombinace 400m plavání a 5km běhu platí pro dorostence, juniory a dospělé. Žáci od 8 do 11 let budou soutěžit na distancích 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci od 12 do15 let pak na tratích 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu.

„Vloni jsme vyzkoušeli běžeckou část na asfaltu a myslím, že oproti závodu v roce 2012 to bylo lepší. Proto jsme i letos sáhli po této variantě. Výhodou této volby navíc je výrazně lepší zázemí,“ řekl ředitel závodu Jan Jelínek, kterého těší zájem sportovců. Už nyní jich figuruje ve startovní listině téměř stovka.

„Tolik přihlášených jsme takhle dopředu určitě neměli, i když konečný počet závodníků byl loni asi 140. Ale mnoho se jich přihlásilo až na místě. Máme z toho radost o to víc, že ostatní závody se konaly v krajských městech. Rychnov je o dost menší a přesto toto pěkné město dokáže přilákat sportovní nadšence,“ dodal Jelínek, který si přeje, aby vyšlo počasí a vše proběhlo k naprosté spokojenosti všech zúčastněných.

„To víte, počasí, hraje velkou roli. Když je škaredě, lidé jsou takoví nevrlí. Takže doufám, že bude hezky a všichni budou rozdávat úsměvy a budou samozřejmě podávat i kvalitní výkony,“ uzavřel Jelínek.

Start první rozplavby je v 10 hodin, běhat se začne ve 14 hodin. 

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.