Praha hostí další závod ČP v aquatlonu. Bude překonána loňská rekordní účast?

V neděli 6. dubna se v Praze koná závod s názvem Aquatlon Praha 2014, který bude třetím dílem Českého poháru v aquatlonu. Po úvodních dvou závodech, které hostily České Budějovice a Zlín, se nyní v kombinaci plavání a běhu bude bojovat v české metropoli. Důkazem nabitého startovního pole je již více než 220 přihlášených závodníků.

ilustrační

Závod je třetím dílem Českého poháru v aquatlonu, který pořádá Česká triatlonová asociace. V Praze se bude bojovat na tratích 800 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Úvodní část proběhne v plaveckém stadionu v Podolí se startem v 10:35 hodin, běh následně na atletickém stadionu Děkanka od 14 hodin.

Pro mladší kategorie jsou připraveny kratší distance. Žáci od 8 do 11 let budou soutěžit na tratích 100m plavání a kilometr běhu, žáci ve věku 12 – 15 let pak 200m plavání a dva kilometry běhu. Kategorie dorostu a juniorů čekají tratě 400m plavání a tři kilometry běhu.

Pořadatele stejně jako loni těší velký zájem sportovců. Již nyní je ve startovní listině přes 220 jmen a vzhledem k tomu, že do startu závodu zbývá 5 dní, je dost pravděpodobné, že bude překonán loňský rekord, kdy se aquatlonu v Praze zúčastnilo 258 závodníků.

„Máme velkou radost, že se zase hlásí tolik lidí, ale překonání rekordu není naší prioritou. I když neříkám, že by nás to nepotěšilo,“ řekl ředitel závodu Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, který prozradil i jednu novinku. „Premiérově se letos do druhé disciplíny, kterou je běh, bude vyrážet hromadně. Nikoli podle rozestupů z plavání. Vždy budou startovat najednou všichni v rámci dané kategorie,“ dodal ředitel Dvořák.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.