klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Dakarské putování a dobrodružství končí v Santiagu

  LopraisSantiago, hlavní a největší město Chile s 5,5 milióny obyvateli, bylo založeno v roce 1541 dobyvatelem Pedro de Valdivia. Pojmenoval je Santiago de Nueva Extremadura (doslovný překlad zní Santiágo nového konce). O 470 let později se město stává cílem nejtěžšího závodu Dakar 2013. Před tím, ale ještě závodníky čekala poslední 14.etapa a poslední kilometry tohoto fantastického dobrodružství. Rychlostní zkouška nabídla pěkné, široké a rychlé tratě, takže posádky nesměly polevit v koncentraci. Před branami Santiaga pak ještě na jezdce čekal krátký závodní okruh určený pro pobavení diváků. Závodníci se tak mohli předvést při nejrůznějších skocích a driftech. To však byl jen předkrm pro závěrečný slavnostní ceremoniál, který je na programu dnes. Místo konání, Plaza de la Constitución.

  20. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • ČP v zimním triatlonu patřil Erbenové a Jindrovi

  JindraVe sportovním areálu Břízky v Jablonci nad Nisou odstartovala závodem Českého poháru v zimním triatlonu Czechtriseries 2013. Z vítězství se podle očekávání radovali favorité a nejlepší zástupci zimní formy triatlonu v Česku Helena Erbenová a Pavel Jindra. Kromě běhu, jízdy na kole a běhu na lyžích si ale závodníci kvůli nedostatku sněhu v jedné pasáži vyzkoušeli i běh s běžkami na ramenou.

  19. 1. 2013 | Rubrika: Triatlon

 • Kolomý bojoval tak mocně, až utrhl řadící páku.

  BonverRally Dakar je vždy velkým příběhem plným dramat a jedno z těch velice poutavých včera prožila jednička Bonver Dakar Projectu Martin Kolomý. V bitvě o stupně vítězů bojoval tak odhodlaně a divoce, až mu v ruce zůstala řadící páka!

  19. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Bronzoví v předposlední etapě

  LopraisPátek 18. ledna: Copiapó – La Serena
  Spojovací úsek: 294 km
  Rychlostní zkouška: 441 km

  Počáteční úsek v oblasti Camanchaca v úvodních kilometrech byl příkrý, vyšplhat bylo nutné do výšky nad 2600 m. Poté, sjezdem po úbočích do údolí, kde na závodníky čekaly poslední písčité duny letošního Dakaru. Třetina rychlostní zkoušky vedla po písčitých tratích, kde bylo možné útočit. Posledním místem bivaku pro závodníky a jejich doprovody se stalo město La Serena.

  19. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Je tu finále Dakaru, Kolomý je pátý, v těsném sevření soupeřů

  BonverMartinu Kolomému s Tatrou Bonver Dakar Projectu se včera nepodařilo zaútočit na průběžné stupně vítězů Rally Dakar 2013, naopak si pohoršil o jedno místo. Před dnešním finále, poslední etapou, je pátý. Dvacet minut za Gerardem De Rooyem (Iveco) a čtvrthodinu před Alešem Lopraisem (Tatra).

  19. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Pozvánka na MČR v motoskijöringu, Želeč,

  motoskijoringPo ne příliš zimním úvodu ledna, ukázala zima příznivcům motoskijöringu přeci jen svou pravou tvář, a tak mohou pořadatelé MČR v této disciplině realizovat, co před sezónou naplánovali. Letošní seriál MČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2013" se rozjede na jihu Čech. Konkrétně v sobotu 19.1.2013 v Želči (u Tábora). Tento podnik pořádá Motosport Chýnov ve spolupráci s Obecním úřadem Želeč.

  18. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - motocykly

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.