Jubilejní 20. ročník závodu Czech Diamond Man, který byl mistrovství světa ve středním kvadriatlonu, se stal kořistí legendárního Miroslava Podborského. Ten v Sedlčanech slavil už třináctý titul. Závod měl nostalgickou podobu, protože dvacetiletá éra sedlčanských kvadriatlonů se uzavřela. Druhý skončil Leoš Roušaný a třetí Stefan Teichert z Německa.

Kvadriatlonisty v Sedlčanech čekalo 1500 metrů plavání, 7 kilometrů na kajaku, 40 kilometrů na kole a na závěr 10 kilometrů běhu.

Plavání nejlépe zvládl Teichert, ale pak přišly velké chvíle Podborského. Na kajaku se dostal do vedení a na kole náskok navýšil tak, že o jeho vítězství bylo téměř rozhodnuto. V závěrečném běhu zabojoval Roušavý, který na úkor Teicherta vybojoval stříbro.

„Už se sportu nevěnuji tolik jako dřív, ale na Sedlčany jsem obětoval měsíc přípravy. Původně jsem ani nechtěl přijet, ale mám to tady rád, tak jsem do tréninku zase skočil, aby se to povedlo. A jsem moc spokojený, že to klaplo,“ vykládal po závodě Podborský.

„Mám silné dvě prostřední disciplíny, takže jsem si dával pozor na vodu, aby mi moc neuplavali. To se podařilo. Na kajaku a na kole jsem ujel, ale běh je pro mě těžký. Nakonec jsem s ním ale neměl problém a náskok udržel,“ pokračoval všestranný sportovec z Brna.

Ke skutečnosti, že v Sedlčanech závodil naposledy, uvedl, že pro něj zdejší závod hodně znamenal. „Mám to tu moc rád, dosáhl jsem tu řady úspěchů a prožil spousty příjemných okamžiků. Jsou tu skvělé tratě a všechno tady fungovalo. Škoda, že už to nebude pokračovat,“ zalitoval šestačtyřicetiletý veterán.

Druhému Roušavému se v Sedlčanech nikdy moc nedařilo. „Na kole se tady jezdí nahoru dolů, a to mi moc nesedí. Sice vedu Světový pohár, ale tady to není moje parketa,“ popsal svoje pocity ústecký triatlonista.

„Míra jel jako raketa, na něj jsem se nemohl dotáhnout. Věděl jsem, že musím něco udělat. Děj se vůle v boží, řekl jsem si. V té době jsem byl čtvrtý a běžel na krev a podařilo se mi dostat na druhé místo. Vše mě bolí, jsem z toho vyždímaný, ale šťastný,“ přiznal  Roušavý.

Výsledky: MS ve středním kvadriatlonu, Sedlčany:
1. Podborský 2:45:56,9, 2. Roušavý (oba ČR) +5:04,6, 3. Teichert (Něm.) +5:35,4, 4. Oslík (ČR) +8:36,0, 5. Stephenson (Brit.) +8:59,8, 6. Háša (ČR) +13:23,7, 7. Smith (Brit.) +16:44,6, 8. Pavlík (ČR) +16:51,8

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.