• Italian Baja 2014

Italské město Pordenone hostilo ve dnech14. až 16. března Světový pohár v rally Cross Country - Italian Baja 2014. Závodníci na morokách, čtyřkolách a automobilech předvedli od pátku do neděle skvělou podívanou na březích řek  Meduna, Cosa a Tagliamento. Celkové vítězství vybojoval Yazeeda Al-Rajhi ze Saudské Arabie, navigovaný němcem Timo Gottschalkem. Z českých závodníků skončil Mirek Zapletal s Maciekem Martonem na 11. místě a Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou na 12. místě. Obě posádky závodí na speciálech H3 EVO v barvách týmu Offroad Sport. Češi se však neztratili především mezi motocykly a čtyřkolkami. Vítězství si odnesl Rudolf Lhotský (Husqvarna TE510), Zdeněk Gottvald (TM Racing 450) skončil na celkovém 7 místě.

29. 3. 2014 | Rubrika: Fotoreport

• Frintovou trápí naražená žebra.

FrintováČeská triatlonistka Vendula Frintová se na úvod sezony představila ve dvou závodech Světového poháru. V australské Mooloolabě i v New Plymouth na Novém Zélandu skončila bronzová medailistka z loňského ME na 22. místě. Spokojená s výsledky moc nebyla a to i kvůli tomu, že ji trápí naražená žebra. Více v následujícím rozhovoru.

27. 3. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Japonský kamikaze složil sedm lidí.

ČelůstkaTriatlonista Jan Čelůstka o víkendu závod Světového poháru ve městě New Plymouth na Novém Zélandu nedokončil. Důvodem byla hromadná kolize v cyklistické části, kterou způsobil japonský kamikaze. Naštěstí český reprezentant dopadl se sedřenými zády, naraženým loktem a kotníkem ještě dobře. Více v následujícím rozhovoru.

• Jan Černý vstupuje do juniorského mistrovství světa JWRC

Jan ČernýJan Černý, jeden z nejtalentovanějších rally závodníků v České republice, udělá další krok ve své bohaté kariéře – 3. až 6dubna nastoupí na start Portugalské rally, která je součástí mistrovství světa. Jan pojede v juniorské kategorii JWRC. Světový šampionát se stává jeho novou letošní prioritou, ovšem nadále bude usilovat i o splnění původního cíle, uspět v juniorském mistrovství Evropy JERC.

18. 3. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Parkurové hobby soutěže začínají už příští týden

ilustračníUž příští středu začíná na pardubickém dostihovém závodišti série parkurových hobby soutěží. Pořadatelé naplánovali pět termínů v průběhu měsíců března a dubna. Soutěžit se bude vždy ve středu odpoledne.

14. 3. 2014 | Rubrika: Jezdectví