• Tým PROMET/EXCALIBUR obhajuje vítězství v závodě Africa Race

TTJiž popáté v řadě se tým PROMET/EXCALIBUR Tomáše Tomečka zúčastní Africa Eco Race, jednoho z nejtěžších motoristických závodů na světě. Tentokrát na africký kontinent míří s jasným cílem obhájit loňské vítězství. Začátek maratonské soutěže naplánovali organizátoři na předposlední prosincový den. První etapy se odehrají v náročných horských terénech Maroka. Následovat bude kamenitá poušť Západní Sahary a písčité duny Mauretánie. Vyhlášení vítězů proběhne v duchu tradice po dojezdu poslední etapy 11. ledna u Růžového jezera v Senegalu.

12. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Silvestrovský běh do schodů

sivestrovský běh

Tradiční Silvestrovský běh do schodů v Bílovicích nad Svitavou

12. 12. 2014 | Rubrika: Běžecké závody

• Vabrouška v milionovém závodě stínoval pštros

VabroušekŠtědře dotovaný závod Challenge Bahrajn, kde si ti nejlepší triatlonisté rozdělili více než 10 milionů korun, má za sebou úspěšnou premiéru. U té nechyběli ani dva čeští zástupci. Železný muž Petr Vabroušek obsadil mezi profesionály 25. místo. Perličkou je, že zhruba půl kilometru při něm běžel pštros. Radka Vodičková byla před závodem na klinice, kde jí z kolene vytáhli tři injekce žlutokrvavé tekutiny. I proto raději po cyklistické části odstoupila.

9. 12. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Spirit Cheer Cup 2014

Spirit 2014Vrcholem letošní sezóny v soutěžích cheerleadingu byl SPIRIT CHEER CUP 2014, jeden z dílů prestižní Evropské Cheerleadingové Ligy (ECL). Letošní téma bylo Space Word - kosmické lodě, mimozemšťané a vzdálené světy.
    Do Plzně se sjely soubory z celé ČR, ale byli zde i zahraniční hosté. Nejdelší cestu vážili cheerlaeders z ruského Permu. Na podiu plzeňské sportovní haly se celý den střídaly soubory všech věkových kategorií od mile nejistých mini peewees po skvělé tanečníky a akrobatické sestavy dospělých.

Prohlédňete si fotogalerie >>

7. 12. 2014 | Rubrika: Fotoreport

• Triatlonovou špičku čeká boj o pohádkové peníze

na startu10 milionů na prémiích, cíl závodu na okruhu formule 1 a sportovci jako celebrity. To je Challenge Bahrajn, novinka mezi triatlonovými závody. Právě do tohoto královského státu zamířily největší hvězdy krátkého, středního i dlouhého triatlonu, aby se v sobotu 6. prosince na jedinečném místě utkaly o vavříny i pohádkové peníze. Na startu budou i dvě česká želízka. Olympionička Radka Vodičková a ostřílený ironman Petr Vabroušek.

5. 12. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Engeho show si na Strahově užívalo tisíce diváků

EngeOkruhový jezdec Tomáš Enge se podruhé v letošním roce představil českým fanouškům, a to netradičně za volantem soutěžního vozu. Liberecký závodník provětral v Praze Audi Sport Quattro zaniklých monster skupiny B osmdesátých let a bavil nejen sebe, ale také fanoušky rallysportu.
    Původní plán Tomáše Engeho však byl, že se na tradičním Pražském rallysprintu objeví s vozem Škoda Octavia WRC. Nakonec bylo ale vše jinak. „Nedávno jsem si koupil sérii DVD s mistrovstvím světa v rallye od ročníku 1983 a uchvátili mě vozy Audi, a to nejen zvukově, ale také divokými průjezdy. Od té doby byl můj sen se s takovým vozem někdy v budoucnu svézt,“ uvedl Enge.

4. 12. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally