• Jachtař Ondřej Teplý bojuje o kvalifikaci do Ria

Ondřej TeplýNa Novém Zélandu začalo 24. 11. mistrovství světa třídy Finn. Ondřej Teplý, který se stal v létě juniorským mistrem světa v této třídě, začal výborně s dojezdy v rozjížďkách 28 a 14 drží průběžné 15. místo a je první z juniorů. Pokud by svou pozici udržel, o Rio by neměl přijít. Tyto národy mají již účast v Riu jistou: BRA, GBR, CRO, FRA, NZL, USA, NOR, SWE, DEN, SLO, AUS, HUN, FIN, CHN. O další čtyři místa se bojuje právě na tomto mistrovství světa.

24. 11. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

• Rallye Dakar se blíží: stroje se plaví do Argentiny

Martin MacíkŠest týdnů zbývá do startu dalšího ročníku slavné Rallye Dakar. A tým KM Racing měl minulý týden napilno. Karavana, kterou vedl závodní kamion Liaz, následovaný „bydlíkem“ a dvěma doprovodnými vozy, se vypravila na své letošní putování do Jižní Ameriky. A nejmladší pilot kamionu v historii slavného závodu Martin Macík ve svém MINI uháněl do Paříže, aby odtud přivezl horké novinky z prezentace, kterou pořadatelé připravili pro letošní účastníky.

24. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• The Most Rally Sprint ve fotografii

Zimní spánek však na oblíbený Autodrom zatím nečeká. Část závodního okruhu bude mít nový asfaltový povrch a obrubníky. Stavební firma vyfrézovala úseky vozovky, které už nevyhovovaly kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe.

21. 11. 2015 | Rubrika: Fotoreport

• Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová staruje v Ománu

foto: M. LoydOd 20. do 26. listopadu bude v Ománu bojovat o co nejlepší umístění na mistrovství světa Veronika Kozelská Fenclová. Kvalifikaci na olympiádu do Ria již má zajištěnou z loňského Santanderu, jde jí pouze o výsledek v závodě, v němž se sejde celá světová špička. Na startu uvidíme rovnou stovku závodnic ze 49 zemí.

21. 11. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

• První Královnou triatlonu se stala Vendula Frintová

FrintováSlavnostní vyhlášení Českého poháru 2015 se letos konalo v nově zrekonstruovaném Národním domě v Karlových Varech. Vrcholem večera se poprvé stala anketa Král triatlonu, kterou však ovládla žena a titul Královny triatlonu získala Vendula Frintová. V závěsu za ní skončil Filip Ospalý a třetí příčku obsadil Petr Vabroušek

21. 11. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Rally sprint na mosteckém okruhu ovládl Antonín Tlusťák

TlustakNultý ročník závodu The Most Rally Sprint, který hostil v pátek a dnes areál mosteckého autodromu a polygonu, ovládla posádka Antonín Tlusťák s navigátorem Ivo Vybíralem na nové Škodě Fabii R5. Na druhém místě za nimi zaostali o bezmála 40 vteřin Jiří Navrátil se spolujezdcem Josefem Králem s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Bronzovou příčku s časem o dalších 12,5 vteřiny pomalejším pak obsadili Pavel Nešetřil s Hynkem Středou s novějším vozem Mitsubishi Lancer Evo X.

17. 11. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally