Pilot Red Bullu Sebastian Vettel vyhrál potřetí v řadě. Po triumfech v Singapuru a Japonsku zvítězil rovněž v Koreji a před posledními čtyřmi podniky sezony šampionát ještě více zdramatizoval. Vettel startoval z druhé pozice na superměkkých pneumatikách.  Druhým v cíli byl Mark Webber, který o vedení přišel už na startu. Vettel se díky svému čtvrtému vítězství v sezoně dostal do čela šampionátu. Třetí a čtvrté místo získalo Ferrari v pořadí Alonso, Massa. Italský tým se tak vyhoupl na druhé místo v Poháru konstruktérů.

Prvním top pilotem, který zajel do boxů, byl ve třináctém kole Lewis Hamilton, jezdec ve službách stáje McLaren. Na Jeongamu je nejvíce namáhána pravá přední pneumatika, nicméně celkově se jedná o okruh s nízkou úrovní opotřebování. O dvě kola později zajel poprvé do boxů i Vettel, stejně jako Hamilton vsadil na měkké pneumatiky. Jinou strategii vyzkoušel Sergio Pérez ze Sauberu. Ten startoval na měkké směsi, v osmnáctém kole přezul na superměkkou a posledních dvaadvacet kol opět strávil na měkké sadě.

Webber se také snažil přilepšit si díky experimentování se strategií. V obou případech zajel do boxů dříve než kolega ve snaze předjet ho „přes boxy“. Vettelova druhá zastávka přišla v kole číslo 35, trvala 2.9 sekundy a stačila k návratu na trať na prvním místě. Jeho poslední sada vydržela 20 kol, Webberova dokonce 23 kol, přičemž kolo před koncem zajel nejlepší čas závodu.

Celá první desítka startovala na superměkké směsi. Ta se v Koreji ukázala být o 0.2 až 0.6 sekundy rychlejší než měkká. Z pilotů, kteří na roštu stáli s měkkou směsí, byl nejvýše Jenson Button. Startoval jedenáctý, ovšem po kolizi v prvním kole ze závodu odstoupil. Vedení v tomto ohledu převzal Pérez. Mexičan závod dokončil na jedenáctém místě.

Hamilton byl v boxech dokonce třikrát. Poslední pitstop přišel ve 42. kole a umožnil Hamiltonovi závod dokončit na rychlé superměkké směsi. Nakonec si připsal bod za desáté místo. Ke konci závodu se snažil využít nejměkčí směsi ze spektra Pirelli k posunutí vpřed, ovšem jeho vůz zachytil koberec s umělým trávníkem a Hamilton se musel bránit útokům Péreze.

Naopak Pastor Maldonado jel pouze na jednu zastávku. Superměkkou směs vyměnil za měkkou ve 21. kole. Tato sada mu tedy vydržela 34 kol. Venezuelan dojel 14.