V neděli 28. října se na ostrově Maui na Havaji koná mistrovství světa Xterra a na startu nebude chybět ani česká medailová naděje Helena Erbenové. Ta při své loňské premiéře na druhém největším havajském ostrově vybojovala třetí místo.

Erbenová se na vrchol sezony připravovala pouze v domácím prostředí, žádné zahraniční soustředění. To je v celém startovním poli poměrně unikátní záležitost. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích bude na Maui startovat podruhé, ale letos se během finální přípravy potýkala s bolestí zad, kvůli které musela omezit cyklistickou i běžeckou přípravu. Navíc ještě brala antibiotika, což jejímu tělu také nepřidalo.

Mistrovský závod se pojede na tratích 1,5 kilometru plavání, 30 kilometrů na kole a 9,5 kilometrů běhu. Plavání bude ve dvou smyčkách s návratem na břeh a Erbenová má po závodě ME v Haagu dost zkušeností na to, aby se vyrovnala s případnými vlnami. Kolo je jeden velký okruh, přičemž jeho první polovina je výhradně stoupání, což by mělo české triatletce sedět. Ve druhé půlce jsou i odvážné sjezdy a pochopitelně budou rozhodovat i případné defekty. Závěrečný běh je ve své první polovině do kopce, ve druhé části se pak závodníci budou k oceánu vracet.

Erbenová je v kategorii elitních žen jedinou Češkou na startu, mezi muži ponesou český prapor Jan Kubíček a Jan Francke. Na Maui se představí i svěřenec českého trenéra Luboše Bílka Sebastian Kienle a světový šampionát Xterra si vyzkouší i stříbrný muž z olympiády Javier Gomez ze Španělska.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.