• Juniorským Xterra mistrem Evropy je Michal Švorc

ŠvorcDevatenáctiletý varnsdorfský rodák, svěřenec olympijského medailisty Jana Řehuly a student Michal Švorc vybojoval v juniorech zlatou medaili na evropském Xterra šampionátu v Žitavě minulou sobotu  20. srpna.

31. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Dvojité stříbro pro KM Racing z Baja Poland

KM RacingMartin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva z týmu KM Racing si ve své temné liazce vezou stříbro z Baja Poland FIA CCR World Cup 2016. „Polský závod byl neuvěřitelně rychlý, vyrovnaný a napínavý až do poslední chvíle. Společně se španělskou rallye asi nejlepší trénink pro nadcházející Dakar,“ popisuje své bezprostřední dojmy Martin Macík. I Lukáš Kvapil do svého prvního závodu po zranění nastoupil v dobré formě. V kategorii motocyklů také získal, i přes sobotní 10 minutovou penalizaci za zkrácení trati, druhé místo. „Ověřil jsem si, že se dokážu vrátit na závodní trať, otestoval jsem nového mechanika a samozřejmě i sám sebe,“ sebevědomě prohlašuje budoucí dakarský závodník Kvapil.

29. 8. 2016 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Na Autodromu v Mostě nyní můžete sázet na výsledky!

Octavia cupSpolečnost AUTODROM MOST připravila pro diváky automobilových a motocyklových závodů zajímavou novinku. Návštěvníci nyní mouhou sázet na vítěze i další umístění jezdců velmi oblíbeného seriálu Škoda Octavia Cup, který je součástí prestižního evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix. Sázet je možné vždy v den závodů přes dva terminály společnosti Sazka v areálu autodromu.

29. 8. 2016 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• V Karlových Varech zazářil Jonathan Brownlee

BrownleeBritský medailista z olympiády v Londýně a v Riu zazářil i na ETU Premium Evropském poháru v Karlových Varech. Neděle 28. srpna tak vstoupí do dějin českého triatlonu jako den, kdy u nás získala zlato největší triatlonová hvězda, která kdy u nás závodila. Jonathan Brownlee zvítězil s přehledem  a s náskokem přes čtyři minuty před Francouzi  Anthony Pujades a Simonem Viainem.

29. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Prague Riverside Cross: Vodní slalom s biatlonem pobaví

riverside crossKoncem srpna se do centra Prahy vrátí ojedinělá akce ČEZ Prague Riverside Cross. Její 3. ročník se bude konat 30. 8. 2016. Představí se světová vodácká elita v netradičním spojení kajaku a biatlonové střelby pomocí laserových zbraní. Této atraktivní podívané se zúčastní i její ambasador, mistr světa a olympijský stříbrný medailista Vavřinec Hradilek. Letošní ČEZ Prague Riverside Cross se uskuteční od 15 hodin na pražské Náplavce u Rašínova nábřeží, pod Tančícím domem a je jednou z významných akcí Prahy -  Evropského hlavního města sportu.

29. 8. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

• Jonny Brownlee v Karlových Varech: Očekávám, že se mi bude dařit

BrownleeVe čtvrtek 18. srpna 2016 získal v Riu stříbrnou olympijskou medaili. Se starším bratrem Alistairem zopakovali výkon z Londýna, kde také stáli oba na stupních vítězů, tentokrát skončili první a druhý. Pouhých deset dní poté se Brit Jonathan „Jonny“ Brownlee představí v závodě CIS City Triathlon v Karlových Varech. Bude to první start olympijského medailisty z Ria v jakémkoliv sportu na českém území. Zároveň je Jonny Bronwlee zřejmě největší triatlonovou hvězdou, která kdy závodila na českém území.

27. 8. 2016 | Rubrika: Triatlon