OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Směrem do Mostu míří placky i nový Octaviacup

Tento víkend se v Mostě koná The FIA Cars Central Europe Challenge, kde pojede nejen republikové mistrovství plechových aut a formulí, ale také znovuzrozený Škoda Octavia cup 2016, či prototypy ze Sports Car Challenge. Mostecký okruh slaví 33 leté výročí a při této příležitosti uvidí diváci nejen exhibici starší závodní techniky, ale také výstavu Interserie 1970, kde se dá i ledacos koupit, třeba retro plakáty. Děti, ani dospělí nepřijdou při návštěvě autodromu zkrátka, čeká je bojová technika, taxi jízdy, ale i skákací hrad nebo dětské dopravní hřiště.

 

Velký lákadlem mosteckých závodů je znovuzrozený Škoda Octávia Cup 2016, který pojede právě v Mostě poprvé na území ČR. Premiérová startovní listina slibuje 16 vyrovnaných závodních vozů, kde se představí Maďar Gábor Tim, ale také Tomáš Enge, Michael Vorba, Tomáš Pekař, Radek Bareš, Filip Sládečka, Olga Lounová, Pavel Pups, či premiant Jakub Klobása. Hlavně účast Tomáše Engeho zcela jistě vzbudila u soupeřů respekt. Gábor Tim z Maďarska zatím s přehledem vede, a tak uvidíme, zda se mu třetí Michael Vorba, či druhý Tomáš Pekař podívají na kobylku.

Sports Car Challenge opět přiveze prototypy.  Tato závodní série putuje evropskými autodromy už více, jak 20 let, její první představení v roce 1996 se jelo ještě pod starým názvem Austria Euroserie.

Praga

Mostecký okruh pamatuje mnoho závodů SCC, jména jako Sinclair, Payr, Beisel, Hüngebuhler, Dolák, či Vondrák zná nejeden fanoušek.  Celkem máme přihlášeno 15 aut. Na čele první divize stojí zatím pevně Fabian Plenz s Normou BMW s 91 body, před Siegmarem Pfeifferem se čtyřlitrovou Normou BMW a Turim Breitenmoserem PRC Ford. Ve druhé divizi Sport prototypen lights s převážně dvoulitrovými motory vede Simon Stoller ze Švýcarska, před Jay Boydem  a třetí zatím zůstává Norbert Groer z Rakouska na Ligieru Honda. V Mostě by se měl objevit s Pragou R1 Aleš Jirásek, či s Osellou BMW Philipp Wilhelm. Již podruhé se letos SCC pojede ve společnosti FIA zone Central Europe, tedy GT a cestovních vozů D4/D5.

Remus cup, neboli FIA Zone D2 pro formulové monoposty přiveze 23 formulí, mezi kterými nebude chybět Andreas a Angeligue Germann, matador Franz Woess, nadějný Sandro Zeller, nebo z našich Antonín Sůs na Dallara 302 Opel, Petr Samek na formuli Renault, či Petr Semerád a Tomáš Korený s formulemi Gloria.  

ilustrační  

 V divizi 4 cestovních a GT vozů se přihlásilo 19 jezdců a mezi zajímavá jména patří Jakub Kubas, David Palmi a Jakub Knoll na BMW Z4 GT3, Rudo Machánek na Mercedesu 197 SLS AMG GT3, Vladimír Ostaševski na Renaultu Clio, Jiří Malchárek s BMW M6 GT3, či Julo Konček s Vauhallem Vectra STC.

Do Endurance D4/D5 a SCC nastoupí  Miro Konopka s Lamborghini Huracane, Robert Šenkýř s BMW Z4 GT3, Gregor Zsigo a Dan Skalický s BMW B6 Alpina GT3, Kusín s Kačírkem na Ferrari 430 GT2, Sascha Halek s KTM X-BOW GT4, Horňák s Valáškem s Ginettou nebo Kriegl se Seatem Leon MK2.

V samostatném závodu Eset Cupu TWC se představí skupina A i B, kde pojede například Gabriela Jílková s Renaultem Clio Cup IV, Lukáš Uxa na stejném voze Clio III, Jan Midrla a Pavel Gellner na Renaultech Twingo.

V Mostě se bude na co koukat, časový harmonogram a startovní listiny závodů naleznete zde:

http://www.autodrom-most.cz/cz/ke-stazeni-1/ doprovodný program http://www.autodrom-most.cz/cz/doprovodony-program/

Přijďte i Vy s námi oslavit 33 let autodromu, na setkání s Vámi se těší

Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.