OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Autodrom oslaví 33. výročí vzniku, nabídne zábavu i vzpomínky

Letos uplynulo 33 let od vybudování uzavřeného závodního okruhu v Mostě. Společnost AUTODROM MOST, která stejnojmenný areál provozuje, připravila při této příležitosti pro veřejnost bohatý program plný zábavy, adrenalinu, ale pochopitelně také vzpomínek na uplynulá léta. Bude součástí souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy a obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup o víkendu 18. a 19. června.

33

„Snažili jsme se sestavit doprovodný program tak, aby připomínka třiatřiceti let autodromu byla pokud možno akční. Závodní veterány si tak návštěvníci mohou nejen prohlédnout na výstavních plochách, ale uvidí je v neděli odpoledne i přímo na dráze při vloženém závodě. Zrovna tak jsme pozvali legendy motoristického sportu. Odpoví na zvídavé dotazy při autogramiádě, některé z nich znovu usednou do kokpitu a předvedou, že ze svého jezdeckého umění nic nezapomněly. Ale nebudeme jen vzpomínat. Adrenalin pomůže vyplavit například letecká akrobatická show driftérská show či rychlostní zkouška na cílové rovince závodního okruhu o polední přestávce,“ poodhalila scénář eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková.

Z veteránů do Mostu dorazí například MG UVA, F3 Wartburg, MTX 1-01 Formule Škoda. Vůz JSK Alfa Romeo vlastní konstrukce přiveze Jiří Švec. Závodil s ním na autodromu na konci 80. let, později jezdil závody do vrchu. Účast přislíbil i několikanásobný mistr republiky a vítěz závodů v Mostě Václav Lím s AVIÍ AE-3 Formule Easter.

Zajímavá bude jistě i výstava historických plakátů z archivu autodromu od roku 1983, kdy se jel první závod nazvaný O POHÁR AUTODROMU MOST. Vstupné tehdy stálo 20 korun. Retro plakáty si zájemci mohou i zakoupit.  

plakát

Chybět nesmí pochopitelně ani dražba dalších z celkem 99 kusů původního asfaltu velkého závodního okruhu mosteckého autodromu z roku 1983. Artefakt sestává z kusu asfaltu zasazeného do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény věhlasných pilotů, kteří se v minulosti po asfaltu mostecké dráhy proháněli. Patří mezi ně například Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen.

Do Mostu zavítá i nejúspěšnější český jezdec novodobé historie Tomáš Enge, od jehož startu v královské disciplíně motoristického sportu, seriálu Formule 1, letos uplynulo 15 let. Tentokrát osedlá jednu ze škodovek obnoveného seriálu Octavia Cup. Diváci se ale mohou těšit i na známé tváře showbyznysu. V paddocku potkají zpěvačku Olgu Lounovou či herce Lukáše Langmajera. Oba jsou také účastníky Octavia Cupu. Olga se představí za volantem právě na autodromu, Lukáš si svou premiéru odbyl na Red Bull Ringu v rakouském Spielbergu.

„Ani o Lukášovo řidičské umění lidé nepřijdou. Zájemci si totiž mohou objednat VIP taxijízdu, sympatický herec je povozí v cupové Škodě Octavii druhé generace. Pro taxijízdy máme dále připravený pestrý vozový park okruhových, rallyových či offroadových aut, a to včetně bojového vozidla pěchoty, o který je vždy velký zájem,“ doplnila Zajíčková.

doprovodný program

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky. Centrem zábavního programu pro chlapce a dívky bude Fan Village a dětské dopravní hřiště s přilehlým zázemím. Zapůjčit si mohou zdarma kola, koloběžky, odrážedla a přilby. Vyřádí se v nafukovacím skákacím hradu, čeká je závod ve slalomu či vědomostní soutěže. Součástí dětského programu je i výtvarný koutek či malování na obličej.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.