OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V Plzni se od pátku do neděle koná triatlonový festival. Pro reprezentanty i triatlonové nováčky.

Triatlonový závod na olympijské distanci v areálu Bolevák v Plzni odstartuje prvním dílem závod Českého poháru, který se do západočeské metropole vrací po několika letech. Za projektem triatlonových klání na mnoha tratích pro různé věkové i výkonnostní kategorie je olympijský medailista a současný trenér národní triatlonové reprezentace Jan Řehula. Připraven je bohatý doprovodný program.

ilustrační

„Hlavním tahákem je bezesporu Mistrovství České republiky akademiků, které budou přímou kvalifikací na akademické MS ve francouzském Nyonu. Jsme také rádi, že k nám můžeme pozvat triatlonové nadšence, kteří si zazávodit na trati, která jim sedne,“ říká ředitel závodu Jan Řehula. Do Plzně se chystá celá řada zvučných jmen tuzemských triatlonistů, z nichž mají určitě největší ambice reprezentanti Jan Čelůstka a Přemysl Švarc, na medailové posty pomýšlí i František Linduška, Jan Volár, aquatlonový šampion z brněnského Ekol Team Jiří Kalus, nebo Štěpán Krátký. „Je to pro mě jeden z vrcholů sezony, rád bych se nominoval na šampionát do Francie,“ uvádí Krátký. V ženském startovním poli budou o přední příčky bojovat Romana Gajdošová, Linda Vítová, Tereza Skuhrová, Jana Jiroušková a další triatlonistky. Pro závodníky Age group je tento závod mistrovstvím republiky.

Organizátoři se soustředí nejen na nominační a mistrovský závod, ale rádi by dali prostor i širší sportovní veřejnosti. Je zde ideální možnost si triatlon zkusit poprvé. Od pátku do neděle bude probíhat u Boleveckého rybníka triatlonový festival. Jsou připraveny závody dětských kategorií, Tomáš Slavata zde organizuje další z dílů své triatlonové tour pro děti z dětských domovů. Na pláži u rybníka rozhýbe v pátek večer účastníky tanečními rytmy brazilská formace Muertamente, v sobotu se bude tančit samba. V neděli si můžete přijít vyzkoušet terénní triatlon na velmi přijatelných distancích, opět ideální pro sportovní nadšence a začátečníky, nejen vrcholové triatlonisty.

„Naším cílem je přitáhnou k triatlonu co nejvíc sportovců z řad širší sportovní veřejnosti,“ zve na místo činu ředitel Jan Řehula.

Podrobné informace o této ojedinělé triatlonové akci najdete na www.triatlonplzen.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.