24hours OffROAD Maraton Dobřany: Nejtěžší offroad závod v Evropě startuje již v sobotu! 

Devatenáctý ročník nejtěžšího závodu terénních aut ve střední Evropě 24hours OffROAD Maraton startuje tuto sobotu 18. června v pravé poledne na Šlovickém vrchu poblíž Dobřan. Offroadové týmy se opět pustí do celodenního boje s nástrahami trati, vlastními silami i výdrží techniky. Dobřanské klání často rozhoduje o vítězi celého seriálu OffROAD Maraton. Na startu budou zástupci všech kategorií - Amatérů, Speciálů do litru, do dvou litrů i nad dva litry. Šest dobřanských prvenství vyjel KB System offroad team, nicméně brousí si na něj zuby všechny týmy. Z největších favoritů například Wogo team, Offroad centrum Jase, KUBI team Geneve, WINGS team či RP interier s Rostislavem Plným za volantem. Spolujezdec Dušana Randýska na poslední Rallye Dakar zatím vyhrál všechna letošní maratonská klání absolutně. Konkurovat mu bude mimo jiné dakarský matador Josef Macháček, který usedne do buginy týmu Rent live. Ještě před startem aut ale provětrá svoji čtyřkolku ve dvouhodinovém klání. Na pozměněné trati se objeví i legendární žlutý jeep dalšího dakaristy Jaroslava Valtra, který druhým rokem řídí hlavně jeho synové Jaroslav a Michal. Vzhledem ke změnám v prostoru depa i parkování pro diváky upozorňujeme na zvýšenou pozornost ke značením a k pokynům organizátorů. Ty základní jsou na www.offroadmaraton.cz.

illustrační

24hodinovce budou již tradičně předcházet dvouhodinovky motorek v 7:00 a čtyřkolek v 9:30. I v těchto kláních nastoupí jezdci z dálkových rally. Po představení posádek aut v 11:20 provedou týmy poslední úpravy, zaparkují pod Šlovickým vrchem, vyjdou nahoru a úderem dvanácté hodiny seběhnou ke svým vozům a vrhnou se do největší výzvy sezony. V odpoledním programu budou také závody dětí a mladších juniorů mezi 14:00 a 15:00 a kulturní program s kapelami. Diváci se mohou těšit na více než dvacítku automobilových speciálů, se kterými během 24 hodin zažijí nejrůznější adrenalinové momenty. Dle předpovědi se zřejmě jako každý rok dočkáme bláta i slunce. Průběh závodu i výsledkový servis budou všichni moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu kvalitního nonstop občerstvení. Další info najdete na www.offroadmaraton.cz  a www.facebook.com/Offroadmaraton.cz.

ilustrační

PROGRAM 24HOURS OFFROAD MARATON DOBŘANY:

SOBOTA 18. ČERVNA

07:00 - 09:00 ZÁVOD MOTOREK (st. jun. 30 min.)
09:30 - 11:30 ZÁVOD ČTYŘKOLEK (st. jun. 30 min.)
11:20 představení posádek aut
12:00 START 19. ROČNÍKU ZÁVODU AUTOMOBILŮ NA 24 HODIN
14:00 - 15:00 závody dětí a mladších juniorů na jednodušší trati
16:00 vyhlášení výsledků závodů čtyřkolek, motorek, dětí a juniorů NAŽIVO NA PÓDIU: Greyhound, Spheres a další kapely k rozproudění krve.

NEDĚLE 19. ČERVNA

12:00 konec závodu automobilů
12:30 vyhlášení výsledků

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.