OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Stáj LUTOPOL Racing Team představuje svého pilota – pan Radek Polák.

Text: V. Rožánek, foto: tým LUTOPOL

Jako majitel společnosti LUTOPOL, dlouholetý mecenáš a obrovský fanda závodních vozů, usedne za volant formule Renault 2.0.. Dnes se uvolnil a poskytl nám krátký rozhovor.

Radku, co vás přivedlo k závodům a formulím vůbec?

Už od dětství jsem si hrál s formulí, kterou jsem dostal jako dárek. Jak to bylo možné, sledoval jsem závody F1 v televizi. Jako fanoušek jsem zavítal i na závody F1 (Abu Dhabí, Monako, Maďarsko, Španělsko). Naposledy Německo, kde jsem chtěl podpořit Václava Šafáře v kategorii F4. To vše byl už jen krůček dostat se k závodům blíže. Zorientovat se v procesu závodů a pochopení fungování organizace závodů mi umožnil Petr Zelenka, který v té době závodil osobním automobilem v třídě A (Carbonia Cupu). Vzájemné oťukávání vedlo k rozhodnutí o vstupu do formule. Petr Zelenka usedl s mou podporou do formule Renault a to úspěšně (celkové vítězství v kategorii D a celkové druhé místo formulových vozů v sezóně 2018). Což mne ještě více namotivovalo a posílilo chuť si usednout do kokpitu formule.

Co vše jste musel podstoupit, než jste usedl do kokpitu formule?

Nejdříve jsem zapracoval na redukci své váhy (smích). S tím mi pomohla přítelkyně a její systém pro zdraví. Díky tomuto systému se mi podařilo zredukovat tělesnou hmotnost z 102Kg na 87Kg, včetně úbytku vnitřního tuku o 5Kg. Navíc se svalovina posunula k plusové křivce a další hodnoty jen stoupají. Cítím se opravdu lépe a mohu skutečně doporučit systém, který opravdu přináší výsledky. Následovala fáze tréninků na simulátorech a poté samotná jízda. První zkušenost za volantem formule proběhla na Masarykově okruhu v Brně. Což mne neskutečně nabudilo a dostal větší chuť se účastnit závodu samotného. Děkuji i Petrovi Zelenkovi, který mne na cestě do kokpitu formule podporoval a radil.

První závod, kde a jaký jste z toho měl pocit?

Krásný závod na mosteckém autodromu v seriálu Carbonia Cup, navíc v Grandfinále. Startovní rošt byl plně obsazen (28 formulí). Plně mne ovládl adrenalin, navíc před krásnou diváckou kulisou. Vše se vydařilo, i počasí hrálo do karet. Prostě a jednoduše jsem si celý závod užil. V cíli mnou naprosto ovládali emoce štěstí. Děkuji všem, co mě podporovali a pomáhali po celou dobu.

Proč nová stáj LUTOPOL Racing Team?

Zpočátku jsem neznal fungování stájí a první kroky nebyly úplně optimální. S první stájí během sezóny 2018 jsme se po určité době rozešli, jednoduše se nenaplnila naše očekávání. Díky tomuto kroku jsme přišli i o závod na maďarském Hungaroringu. Podařilo se nám sjednat stáj novou a s její podporou úspěšně dokončit sezónu 2018. Ale stále něco chybělo, mít vlastní zázemí, tým s ambicí a chutí, nebát se změn zaběhlých pořádků, a hlavně pracovat na podpoře a propagaci tohoto sportu. Vždyť existuje spousta lidí, kteří v TV (stejně jako já před lety) sledují závody F1, a přitom se na vlastní kůži mohou přiblížit k závodním vozů, zažít nepopsatelné emoce. Ano nejsme F1, ale co je blíž, formule v TV nebo formule na vlastní oči? Závody bez diváků jsou jen planá jízda nadšenců. V neposlední řadě nám velmi pomáhá Jiří Koldinský a jeho servisní tým Racing Engineering s.r.o. bez kterého by naše stáj nebyla kompletní.

Co vše připravujete k této propagaci?

Začali jsme umístěním velkého Billboardu v Srbicích a založením facebookových stránek LUTOPOL Racing Team. Pokračujeme instalací reklamní plachty propagující samotné závody před pražskou pobočkou mateřské společnosti LUTOPOL (pražský Hloubětín). Spolupracujeme s internetovými médii, např. IRacingnews. Připravujeme prezentační akce v obchodních centrech a další možnosti prezentace.

Je toho vcelku dost, co očekáváte jako pilot a mecenáš od nového ročníku Carbonia Cupu?

V této sezóně představíme nový vůz formule Renault 2.0, navíc jej pilotoval světově známý pilot Lando Norris. Zřejmě na začátku nebudu jezdit jako on, ale nechme se překvapit.

Jsme na začátku a defacto budujeme vše nové. Musíme sladit spolupráci servisního týmu, zázemí, marketinku a všech co jsou do závodů zapojení. Samozřejmě očekáváme tzv. porodní bolesti, ale učíme se rychle a překážek se nebojíme.

Pro novou sezónu 2019 mám tedy několik cílů: sladit fungování celé stáje, nabrat nové zkušenosti jako pilot, přilákat více diváků do ochozů (minimálně na české půdě) a získání další formule do naší stáje. S podporou stáje spolupracovníků udělám maximum pro splnění těchto cílů. V navazující sezóně 2020 chci jít ještě dál a bojovat o první příčky. Zároveň máme v plánu zapojit mládež. Dostat ji z ulice či od počítačů a přivézt na závodní trať. Samozřejmě na prvopočátku za volant motokár. Ale v budoucnosti se může objevit nový závodník formule, který bude reprezentovat nejen náš region, ale také ČR.

Co byste vzkázal našim čtenářům?

Nebojte se plnit své sny a přijďte se za námi podívat. Jsme obyčejní lidé, kteří mají specifického koníčka. Na mosteckém autodromu Vás rádi uvidíme v termínech seriálu Carbonia Cup, budeme rádi, když nás podpoříte.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.