Úvodní závod ČP v aquatlonu v jihočeské metropoli přinesl rekord, zvítězili Bělinová a Linduška

V sobotu 5. března v Českých Budějovicích odstartoval svým prvním podnikem tradiční a oblíbený seriál Českého poháru v aquatlonu. Kombinace plavání a běhu opět přilákala mnoho sportovních příznivců a i tentokrát byl pokořen rekord v počtu startujících. Závodu s názvem EGE AQUATLON České Budějovice 2016 se zúčastnilo 203 sportovců. Zvítězili Natálie Bělinová a František Linduška. Na startu nechyběla mistryně světa v ironmanu Petra Krejčová, která skončila čtvrtá.

Linduška

Na dospělé kategorie v Českých Budějovicích čekala kombinace 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. S těmito distancemi se nejlépe vypořádal reprezentant František Linduška, který předvedl nejlepší běžecký výkon dne a zvítězil v čase 20:21,1.

Druhé místo obsadil Jiří Kalus, bronzovou příčku pak vybojoval Jakub Řehula, syn trenéra triatlonové reprezentace a olympijského medailisty Jana Řehuly.

triatlon - ilustrační

Mezi ženami si závod v Českých Budějovicích nenechala ujít Jihočeška a úřadující mistryně světa v ironmanu z Havaje Petra Krejčová. V konečném účtování obsadila čtvrté místo.

Z vítězství se mezi ženami radovala Natálie Bělinová, stříbro brala Klára Zábjoníková. Třetí příčku pak obsadila domácí závodnice a juniorská mistryně Evropy v aquatlonu z loňského roku Simona Šimůnková.

Natalie Bělinová

„Jsme hodně spokojeni, Tím, že startovalo 203 závodníků, jsme opět překonali rekord. Závod se hodně povedl a líbil se nejen samotným sportovcům, ale i divákům. K vidění bylo mnoho špičkových výkonů a i počasí nám přálo. Zejména běžecká část v parku Stromovka byla ideální,“ zhodnotil ředitel závodu Rostislav Šimůnek.

Výsledky: EGE AQUATLON České Budějovice 2016, 1. závod ČP v aquatlonu

Muži: 1. František Linduška 20:21,1, 2. Jiří Kalus Jiří 20:28,8, 3. Jakub Řehula 20:55,5, 4. Tomáš Zikmund 20:57,3, 5. Martin Semerád Martin 21:06,9.

Ženy: 1. Natálie Bělinová 24:07,4, 2. Klára Zábojníková 24:13,3, 3. Simona Šimůnková 24:17, 4. Petra Krejčová 24:45,9, 5. Eliška Zelená 24:49,6.