České kamiony vedou po druhém dni na Hungarian Baja

V maďarském Veszpremu se tento víken koná sedmý závod letošního ročníku Světového poháru v cross-coutry rally - Hungarian Baja. Na startu mezi kamiony nechyběl ani loňský vítěz Martin Kolomý z Tatra Buggyra racing týmu. Další vůz Buggyra týmu pilotuje David Vršecký, kterého jsme dosud vídali především za volantem okruhového trucku. Další českou posádku startu je černý kamion "Franta" KM Racing týmu s Martinem Macíkem jr. za volantem.

Macík jr.

Pro maďarský závod by měla být Macíkova liazka v ideální kondici. „Maďarsko bude pro nový kamion dalším testem, ale z posledních tréninků mám velkou radost. Už jsme se sehráli. Tak dobře, jako ve Frantovi, jsem se ještě v žádném závoďáku necítil. Jízda je teď neuvěřitelně komfortní a kamion se mi mnohem lépe ovládá, proto si mohu dovolit delší skoky, rychlejší průjezdy zatáček, nemusím řešit větší díry a nerovnosti na trati. Máme před sebou ještě hodně práce, ale z dosavadního testování nového vozu jsme všichni nadšení,“ říká Martin Macík, který zde obhajuje loňské stříbro.

mini

Po dvou dnech se české posádky kamionů drží ve své kategorii na prvních třech místech. V celkovém pořadí se však neztratila ani česko-polská posádka na voze Hummer Evo s Miroslavem Zapletalem za volantem. Celkové průběžné vedení si drží Miko Hirrvonem na Mini.

Martin Macík

HUNGARIAN BAJA, 7th race of World Cup, VESZPRÉM

Overall qualification after 3 selective stages. Cars: 1. Mikko Hirvonen, Michel Perin (Finnish, French, Mini All4) 3:36:45, 2. Menzies, Mortensen (American, Mini All4) + 2:53 min., 3. Zapletal, Momot (Czech, Polish, Hummer Evo) + 5:58 min., 4. Osváth, Farnadi (Hungarian, BMW X6) + 6:15 min.

Trucks: 1. Martin Kolomy, David Kilian, René Kilian (Czech, Tatra) 1:58:45, 2. Vrsecky, Kalina, Stross (Czech, Tatra) + 4:12 min., 3. Macik, Mrkva, Tomasek (Czech, Liaz) +6:34 min.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.