Čeští truck trialisté z Avia Future míří k evropskému titulu!

>> Výsledky >>

Mistrovství Evropy v truck trialu se vůbec poprvé odehrálo uplynulý víkend v Sedlčanské kotlině. Domácí fanoušky nejvíce potěšil český Racing Team Avia Future, který se rval na hranici svých možností a vybojoval zlato! Sedlčanský úspěch ho vyhoupl na samotnou špici průběžného pořadí neobsazenější kategorie dvouosých trucků. Team Kabourek skončil třetí. Pro bronz si dojel i Richtig Truck Trial Team II mezi čtyřosými „náklaďáky“.

Avia

Posádka Racing Teamu Avia Future přijížděla do Sedlčan jako průběžně druhá se ztrátou dvou bodů na francouzský tým Gangs of Sud Est, jež vedl kategorii II. Dařilo se jí už v sobotu, kdy si připsala plný počet bodů. Jejich největší soupeři skončili až šestí. Nicméně do nedělních pozměněných sekcí, které dopoledne zkrápěl déšť, nastupovala s lehkou nervozitou. A bylo proč.

„Včera jsme jeli v pohodě, ale dneska jsem měli tři krizovky, kdy Avie jela i po dvou kolech. Jednou jsme se postavili do takové svíčky, že náš fanklub už zavíral oči. Vypadalo to, že o vedení přijdeme. Ale nakonec všechno klaplo,“ zářil při vyhlášení Bohumír Čáp. Jeho spolujezdkyně Kateřina Ventluková s úsměvem dodala: „Vždy je to hrozný pocit, když sedíme v tom nebezpečně nakloněném trucku. Ale ten adrenalin a hlavně pohár za to stojí!“

Racing Team Avia Future se jako jediná česká posádka letos účastní celého seriálu, který odjel v Sedlčanech svůj pátý díl. A před finále v Německu má náskok osmi bodů nad Gangs of Sud Est.

Tatra 815

Mistr Evropy v truck trialu 2014 Team Kabourek byl v cíli trochu zklamaný. Václav Kabourek a Tomáš Vybíhal toužili po příčce nejvyšší. Po celý víkend si vedli poměrně dobře. Ale ve třech sekcích se jim nedařilo podle představ a dojeli bronzoví. V silné konkurenci bojoval také PK – DK team, který skončil šestý.

Češi měli zastoupení i mezi největší trucky v kategorii IV. Ale již v sobotu na návěsu skončila Tatra 813 HAT Group Racing Teamu. Stopku mu po čtyřech sekcích vystavilo porouchané vstřikovací čerpadlo motoru. Tatra 815 Richtig Truck Trial Teamu se na stupně vítězů dostala. Posádka Jiří Ineman a Martin Tesař vybojovala bronz. Jejich týmoví kolegové Libor Sokol a Vladimír Dvořák se museli spokojit s pátým místem. V neděli odpoledne zapíchli „čumák“ tatry do svahu. „Zvolil jsme netradiční cestu mezi stromy, takže jsem trochu dělal dřevorubce. Člověk někdy musí zkoušet nové cesty. My jsme navíc do sekce jeli první a nemohli jsme nikoho kopírovat. Což je mnohdy jednodušší. Ten zkušenější v týmu je samozřejmě Jiří Ineman, mistr republiky před dvěma lety. Já se mám pořád hodně co učit,“ pokorně přiznal Libor Sokol.

Čtyřosým strojům opět kraloval německý HS-Schoch Hardox Truck Trial Team, jež letos nenašel přemožitele. Kategorii prototypů dle očekávání ovládl rakouský KVK – Racing. Všechny výsledky najdete na dalších stranách TZ.

Sobotu zpestřil dakarský pilot KM Racing Martin Macík jr., který je v Sedlčanech doma. Nejdříve „provětral“ svůj tréninkový kamion a poté se věnoval fanouškům. „Zjistil jsem, že zde soutěžící trucky jsou trošku větší. V podobném jsem už seděl. Ale na jejich trať bych si úplně netroufl, protože má velké náklony. Já bych se určitě převrhl. Oni ne. Raději zůstanu u svého kamionu,“ zhodnotil Martin Macík jr.


O seriálu Europa Truck Trial
Europa Truck Trial se jede již 27. rokem. Velká vozidla v terénu zdolávají přírodní nebo uměle vytvořené překážky na samé hranici fyzikálních zákonů. Soutěžící absolvují několik ohrazených sekcí s průjezdovými brankami, ve kterých komisaři udělují trestné body. Vítězí posádka s nejmenším počtem těchto bodů. Vozidla jsou rozdělena do kategorií podle počtu náprav, rozvoru a rozchodu vozidla. Všechny musí s prázdnou nádrží vážit minimálně 2,5 tuny. Více na www.europatrucktrial.cz.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.