OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na evropský trial do Sedlčan se chystá pět českých trucků

Mistrovství Evropy v truck trialu se po roční přestávce opět vrací do České republiky. Letošní pátý díl seriálu se vůbec poprvé odehraje v areálu Sedlčanská kotlina o víkendu 20. a 21. srpna. Na nový terén se těší celá řada zahraničních i domácích posádek, které se svými nákladní vozy předvedou kousky na hranici fyzikálních zákonů. Mezi více než třiceti posádkami převážně ze zahraničí se bude rvát o body i pět českých dvojic. Racing Team Avia Future se letošním ročníkem výtečně prokousává již od samého začátku a drží si průběžné druhé místo. Další čtyři týmy směřují síly právě na trať v Sedlčanech. Diváci budou moci sledovat nejen jejich napínavé souboje, ale také prozkoumat dakarskou techniku stáje KM Racing.

foto: V. Sýkora

Letošním favoritem seriálu Europa Truck Trial je německý tým HS-Schoch z kategorie IV (nákladní vozy se čtyřmi a více osami). Ale nejnapínavější souboje probíhají v kategorii III (tříosé), kde o prvenství tvrdě bojují německé týmy Truck Sport Borzym a BFS Trucksport Team  a rakouský Team Young & Funky. Kategorie II (dvouosé) je ve znamení francouzsko–českého boje mezi Gangs of Sud Est a Racing Team Avia Future. A kategorii P (prototypy) dominuje rakouský KVK-Racing.

Posádka Racing Teamu Avia Future aktuálně zaostává jen o dva body (!) za francouzským týmem Gangs of Sud Est, jež vede kategorii II (dvouosé trucky). Češi výtečně zvládli čtvrtý díl šampionátu na počátku srpna ve Francii, kde vybojovali plný počet bodů. A moc se těší do Sedlčan s podporou domácích fanoušků! Truck trialové tratě brázdí již plných deset let a pomýšlí na nejvyšší příčku. 

Truck trialové umění na české půdě předvedou i další čtyři české týmy – PK - DK team, Edvard team, Slunéčko a také mistr Evropy 2014 v kategorii II Team Kabourek.

foto: V. Sýkora

V Sedlčanech půjde o hodně zejména u týmů v popředí tabulek. V kategorii II se do francouzsko – českého souboje mezi Gangs of Sud Est a Racing Teamem Avia Future bude snažit co nejvíce zasáhnout francouzský truck H&Co, který je aktuálně třetí a na druhé Čechy ztrácí devět bodů. V kategorii III (tříosé) mezi sebou nejvíce bojují německé posádky Truck Sport Borzym a BFS Trucksport Team s rozdílem šesti bodů. Kategorie IV (čtyřosé) má jednoznačného favorita – německý HS-Schoch Hardox Truck Trial Team, jež letos nenašel přemožitele. O druhé místo se zatím dělí mezi německý MSC TruckTrialTeam Cloppenburg a rakouský Team Reicher. Kategorii P (prototypy) dominují dlouholetí závodníci z Rakouska pod hlavičkou KVK – Racing.

Z České republiky se posádky přesunou na finálové souboje do německého Langenaltheimu.

Časový harmonogram Europa Truck Trial Sedlčany

SOBOTA 20. SRPNA - 8:30 otevření areálu, 9:30 - 18:00 jízdy v sekcích, 20:00 rocková zábava.
NEDĚLE 21. SRPNA - 8:30 otevření areálu, 9:30 - 18:00 jízdy sekcích, 20:15 vyhlášení výsledků.

foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.