OffROAD Maraton Milovice: Motorkáře a čtyřkolkáře čekají nejtěžší závody sezony!

Pátý letošní závod seriálu OffROAD Maraton se přesouvá do Milovic v okrese Nymburk. Na všechny závodníky zde čeká tvrdý boj o dvojnásobnou bodovou nadílku. V sobotu 26. srpna se na start blízko tamního tankodromu postaví automobilové posádky do 10hodinového závodu, který je druhým nejtěžším maratonem sezony. V neděli 27. srpna se motorkáři a čtyřkolkáři poperou o body ve svém nejnáročnějším 4hodinovém klání. Spolu s nimi čeká starší juniory závod na 90 minut. Děti a mladší junioři mohou jet oba víkendové dny.

Jezdci budou muset pečlivě rozvrhnout síly, protože kromě délky závodů je hodně vyčerpá letní počasí. Automobily odstartují v Milovicích tak, jak je zvykem - v sobotu v 10:00. Vyrazí do důležitého klání, protože 10hodinovka má koeficiet 2, čili počet získaných bodů se násobí dvěma. Bojovat se bude ve všech kategoriích. Nicméně nejtěsněji je u speciálů do jednoho litru, kde druhý Selm Morava racing a třetí Quadservis Špak – Papá Buggy team dělí jen půl bodu! Zajímavé souboje uvidíme i mezi speciály do dvou litrů a nad dva litry, stejně jako mezi Amatéry.

V neděli 27. srpna ráno trať ovládnou čtyřkolky. V 7:30 se seřadí na startu a o své body násobené dvěma se budou bít celé čtyři hodiny. Během této doby najedou také potřebné kilometry do průběžného pořadí sezony. V něm zatím s přehledem vede Martin Miřejovský z Teamu Max 2 před Richardem Příhodou z Quad Racingu Seč. Toho dělí jen tři kilometry od Vladimíra Novotného (Barth Racing) a Jaroslava Vogla (Stavební Žežulka Racing), kteří se se shodným počtem kilometrů dělí o třetí a čtvrtou příčku.

Motorkáři ke stejně dlouhému klání nastoupí ve 13:30. Tabulku celkového pořadí po první půlce sezony vede Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu. Se ztrátou osmi kilometrů si druhou pozici drží Petr Trávníček (Moto Trávníček – Kovoděl Janča). Třetí Tomáš Coubal má odstup dalších deseti kilometrů. Bude se na co dívat!

Na druhou polovinu sezony se těší i starší junioři, kteří pouze v Milovicích pojedou 90 minut za dvojnásobné hodnocení. Stejně jako děti a mladší junioři, kteří budou startovat dvakrát za
víkend. Co natrénovali během prázdnin, ukáží v sobotu mezi 13:00 a 14:00, v neděli o hodinu dříve.

O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjela svůj 20. ročník. 

OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. 18 let se na tratích letos prohání auta, 15 let motorkáři se čtyřkolkáři a 11 let děti a junioři.

Více na Offroadmaraton.cz, Facebook.com/Offroadmaraton.cz.

Foto: Jiří Jonáš

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.