Carbonia cup na Lausitzringu

Na Lausitzringu v Německu se odehrála další serie závodů Carboniacupu. Jezdí se zde DTM, ADAC i Champcar. Okruh, který se vyznačuje klopenými zatáčkami ve stylu Indy přebral nyní nový vlastník, a tak doufáme, že pořádáním závodů zde neskončí. Necháme se překvapit. Ale i tak bylo na autodromu poblíž Dressden veselo a kdo zvítězil mohl i slavit.

V A1 zvítězil Jiří Mika s Citroenem Saxo VTS, před Milošem Felgrem na Fiestě R1 a bronz bral Zdeněk Sýkora na Hondě CRX. Závod nedokončil Josef  Mlejnek ani Dušan Kouřil se Škodovkami. V A2 cestovních vozů zvítězil Petr Morávek se Škodou Octavia DTM, před Vítem Martinovským na Hondě Civic. V A3 zvítězil domácí Walter Forster na BMW M3, před Andre Maškem a Tomášem Zabloudilem na BMW 130i. V A4 zvítězil Karel Kováč s BMW Z3M Coupé, před Martinem Šípkem s BMW M3 GTR a O.Hauesner závod nedokončil. A5 opět ovládl Miloš Merta na Subaru Impreza STi. V A8 zvítězil v Německu Petr Suchomel na Renaultu Megane Trophy, před Vítem Smejkalem na Škodě Octavii. V nejsilnějších cestovních vozech zvítězil Rakušan Michael Oliver s Porsche GT3 Cup, před Lukášem Urbanem s Ultimou GTR a Liborem Milotou s Porsche 911 GT3 Cup.

Jen jedenáct vozů se oproti nadupanému Mostu sešlo ve skupině B sériových cestovních aut. V B2 zvítězil Jiří Zeman na Hondě Civic, před Pavlem Zemanem s Mazdou RX8 a Miroslavem Beerem na Subaru Impreza. V B3 zvítězil se svým BMW Zdeněk Čurda, který nechal za svými zády Lukáše Kaňku s Alfou Romeo i Petra Moučku s dalším BMW. Zbyněk Čurda na BMW pro změnu zvítězil zase ve skupině B4 před Martinem Hanzlem s Hondou Civic a v B5 si vítězně projel cílem Luboš Sázava s Porsche 911.

Ve skupině speciálních vozů na Lausitzringu výrazně ubylo Performerů a Pacemakerů, zde se takto nízkým vozům kvůli špatnému povrchu tratě velmi špatně jede, zbyl jen jediný a ten vyhrál C1, tedy Daniel Hentschel s Performerem. V C2 mezi opravdovými prototypy zvítězil Libor Neckař s Normou M20FC, před nováčkem Zdeňkem Vaňkem na Normě M20F a Němcem Volkerem Heinkem s Radicalem SR3. C3 mezi Caterhamy zvítězil MiVi, před Jakubem Kirchnerem a Tomášem Frankem, mezi silnějšími v C4 pak vyhrál Martin Křeček, před Alexandrem Tjetjem a Angelem Bratovanovem. V C5 mezi KTM X-Bow si dojel pro zlatý věnec Jan Mareček.

Ve skupině formulových vozů zajel nejrychlejší absolutní čas Filip Zelenský s Dallarou 308 F3, ale ani to mu nestačilo na celkové vítězství ve skupině D, když v posledním kole ho předjel vítěz D1 Jan Rieger s formulí Gloria C8F. Na druhém místě v D1 skončil Jakub Křeček s další Glorií, když přesedlal během sezóny do formule z Caterhamu. Mezi vozy D2 s automobilovými motory dominoval domácí Peter Benz, před Jensem Kautem na MT77. V D3 do 1600ccm se dařilo Estoniím 25, zvítězil opět domácí Bernd Weber, před Heiko Wernerem a Danielem Richterem. Sešlo se zde krásných sedm formulí. Ve třídě D4 do 2000ccm zvítězil stylem start-cíl Filip Zelenský s Dallarou 308, před Němcem Günterem Weissem na Renaultu a stejný vůz pilotoval i třetí v cíli Václav Laušman.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Na okruhu, kde se jezdí F1 se představíme hned příště. Bude to maďarský okruh Hungaroring, který jezdce přivítá 7.9. Do té doby se na Vaší přízeň těší Carboniateam 2017.

Vláďa Rožánek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.