OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Čtvrtý ročník cyklistického závodu Cream Bike Čeladná odstartuje již zítra. Jak si povede loňský vítěz Jaroslav Kulhavý?

Čtvrtý zářijový den zaplní Základní školu Čeladná školáci, v areálu školy ale bude plno už o dva dny dříve. V sobotu 2. září se zde uskuteční čtvrtý ročník oblíbeného cyklistického závodu Cream Bike Čeladná. Několik stovek nadšenců na kolech, trasa vedoucí přes krásné Pustevny, bohatý doprovodný program a na startu řada špičkových sportovců v čele s olympijským šampionem Jaroslavem Kulhavým. Tak bude vypadat Cream Bike Čeladná 2017.

„Připravili jsem opět dvě cyklistické trasy. Od Základní školy Čeladná v 11:30 hodin odstartuje hlavní závod na 55 km, o patnáct minut později pak vyrazí na trať dlouhou 22 km další závodníci. Letošní novinkou je sjezd z Pusteven, který je bezpečnější a skýtá nesčetní množství rozhledů na Ondřejník a Radhošť. Zkrátka nepřijdou ani děti, o které se každoročně staráme. Ty mají start svých závodů naplánován od 9hodin, kdy bude pro ně připraven okruh dlouhý 500 metrů, který je součástí závodu MONETA Junior Bike Čeladná určeného speciálně pro děti,“ přibližuje aktuální ročník Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Obě trasy povedou těmi nejkrásnějšími místy Moravskoslezských Beskyd. Jejich přípravy se opět ujal biker a dvojnásobný účastník olympiády Radim Kořínek. Trasy jsou připraveny tak, aby kombinovaly krásné výhledy na hřebenech a zároveň nabídly zajímavý terén pro cyklistické souboje, ale vždy byly v souladu s CHKO Beskydy a vlastníky lesů tak, aby nenávratně nepoškozovaly přírodní ráz krajiny a biotopní druhy a byly citlivě zaneseny do chráněné oblasti. Trasa vede z obce Čeladná na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd lesními cestami v údolí řeky Čeladenky, klasickou beskydskou hřebenovkou v oblasti Kladnaté, Martiňáku a Pusteven. Odtud následuje sjezd pod lanovkou a příjemná jízda po svážnici na historický lovecký chodník „singletrail Nořičí“ do Trojanovic, poté podhůřím, okrajem golfového areálu a podél řeky Čeladenky zpět do Čeladné.

Na startu čtvrtého ročníku Cream Bike Čeladná nebude chybět tradiční účastník Jaroslav Kulhavý. Zlatý olympijský medailista z roku 2012 a stříbrný z Rio de Janeira 2016 zde vloni zvítězil. Jak dopadne letos? A jak ho proženou další hvězdní bikeři jako například Pavel Boudný. To se rozhodne 2. září.

Pro návštěvníky bude připraven také bohatý doprovodný program, zahájí ho svým akrobatickým seskokem parašutisti Aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí, poté se bikeři vydají na dlouhý závod. I nadále bude areál ZŠ Čeladná patřit doprovodným aktivitám, kterých bude celá řada. U cyklistického závodu nemůže chybět oblíbená exhibice Petra Krause v biketrialu, který pak zapojí samotné děti do bikové školky. Svůj prostor zde dostane i prevence a bezpečnost cyklistů a zejména pak dětí v rámci projektu V jedné stopě. Hry a zábava budu připraveny i v ČEZ Energy zóně a děti si užijí i nafukovací skákací hrad, trampolínu nebo malování na obličej v MONETA dětské zóně. Pro fanoušky olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého je připravena také jeho autogramiáda.

Významným podporovatelem akce je samozřejmě i obec Čeladná, jejíž starosta Pavol Lukša opět celý závod odstartuje. „Jako starosta jsem rád, že podnik Bike Čeladná zapustil v obci kořeny. Rok od roku přitahuje větší pozornost profesionálů i amatérů, což přispívá i k propagaci obce Čeladná na poli sportu. Přeji všem hezký závod a věřím, že bude přát počasí.“

Při akci Cream Bike Čeladná 2017 nebude chybět ani charitativní projekt Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Jízdou na rotopedu mohou zájemci finančně přispět na vybranou organizaci. Výtěžek z této improvizované jízdy, kterou věnuje Nadace ČEZ, poputuje na podporu aktivit Handicap Sport Clubu Havířov a Mateřské školy Čeladná.

TZ a foto: Seven Days Communication Centre

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.