OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Adam Lacko pozdraví diváky v Mostě z prvního místa v Evropě

Již po deváté letos zvítězil Adam Lacko s Buggyrou a vede FIA ETRC před závody v Mostě, tedy přímo ideální pozvánka pro diváky na závody. Loni se s Hahnem o titul dlouho přetahovali, ale více štěstí měl nakonec Němec Hahn s Manem. Letos přestoupil německý pilot k Ivecu, ale úspěchy se zatím dostavily začátkem roku, kdy dokázal zvítězit třikrát, ovšem v další části sezóny ho konkurence začala válcovat. Probudil se hlavně Norbert Kiss, který po titulu v roce 2015 přesedlal k Mercedesu a letos vyhrál už jeden závod na Slovakiaringu a nyní také doma na Hungaroringu, kde ovšem jasně dominoval Adam Lacko s Buggyrou a prozatím s náskokem 58 bodů vede FIA ETRC! O druhé místo se dělí Maďar Kiss s Mercedesem a Němec Hahn s Ivecem. Jen dva body na ně ovšem ztrácí čtvrtá Steffi Halm z Německa, která díky neúčasti Reinerta převzala žezlo a daří se jí poměrně velmi slusně. Dokázala zatím zvítězit v jedné jízdě na Redbullringu a další zlatý pohár odvezla ze Slovakiaringu. Velkou naději si dávali španělští příznivci před sezónou do návratu Antonia Albaceteho, Španěl s MANem ze stáje bývalého truckera Bernaua si pro jeden zlatý věnec letos dojel na Slovakiaringu, ale na lepší než pátou příčku to zatím nestačí. Překvapivým vítězem druhé jízdy na Redbullringu se stal Portugalec José Rodriguez, který s MANem zatím zůstává desátý. Frankie Vojtíšek s MANem letos moc závodů neodjel, nicméně do Mostu se velmi těší a rád by uzmul nějaký ten bod do celkové klasifikace FI AETRC 2017. Nějak ten čas letí, Frankie pamatuje i premiéru tahačů na autodromu v Mostě. Druhý jezdec Buggyry David Vršecký si loni dal v Evropě pauzu a letos na začátku sezónu pustil za volant svého trucku Slovince Draganoviče. Ve třech závodních víkendech nasbíral celkem 48 bodů a patří mu osmé místo v Evropě, třetím místem si vylepšil výsledky hlavně na Hungaroringu.

V Mostě můžeme očekávat kamionovou bitvu, protože Adam Lacko se konkurenci začíná nebezpečně vzdalovat, do konce sezóny jsou pak kromě Mostu ještě závody v Zolderu, Le Mans a končí se opět ve slunné Jaramě ve Španělsku. V boji o titul tak nezbývá, než se do toho v Mostě pořádně opřít a vybojovat co nejvíce bodů. Druhé až čtvrté místo s dvoubodovým odstupem, to bude zajímavá bitva obrů s Halmovou, mnoho žen se do FIA European Truck Racing Championship nevydalo. Promoters Cup pro jezdce RbyR vede zatím Andre Kursim s Mercedesem, který nasbíral 213 bodů, Frankie Vojtíšek se dělí s Němcem Faasem o páté místo, ovšem hodně bodů teď posbíral na Hungaroringu Angličan Brereton, kterého si možná pamatujete z Mostu 2016.

Informace k adrenalinovému programu, vstupenkám i časovému harmonogramu naleznete zde

Pořadí FIA ETRC před Mostem:

Adam Lacko (CZ) – Buggyra Gyrtech – 232

Norbert Kiss (HU) – Mercedes Benz – 174

Jochen Hahn (D) – Iveco Powerstar – 174

Steffi Halm (D) – MAN – 172

Antonio Albacete (E) – MAN – 126

Sasha Lenz (D) – MAN – 92

Gerd Körber (D) – Iveco Powerstar – 88

David Vršecký (CZ) – Buggyra Gyrtech – 48

André Kursim (D) – Mercedes Benz – 43

José Rodriguez (PT) – MAN – 40

Anthony Janiec (F) – MAN – 27

Ryan Smith (GB) – MAN – 25

Shane Brereton (GB) – MAN – 15

Thomas Robineau (F) – MAN – 12

V Mostě se na Vás těší
Vláďa Rožánek
FIA European Truck Racing Championship 2017

Foto: V. Rožánek, V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.