Motoskijöring v Chotčinách již zítra!

ORION - SHIVA KTM CUP 2016 - Mistrovství ČR v motoskijoringu

Chotčiny (u Chýnova, okr. Tábor) - neděle, 24.1.2016 
GPS tratě: 49°26'37.837"N 14°49'28. I 76"E

Příjezdové trasy:
E55 Praha - Tábor - České Budějovice
silnice I. třídy č. 19 Tábor - Chýnov - Pelhřimov

V Chýnově na náměstí odbočit ze silnice I. třídy č. 19 na místní komunikaci směr Mladá Vožice. Po 3,5km odbočit doprava na obec Chotčiny, přímo k trati se dostanete za 800m. Ve směru od Pelhřimova možno též odbočit ze silnice I. třídy č. 19 doprava na Dolní Hořice, Chotčiny

Kategorie:
125 - 500 ccm (skupina A I 125-500 ccm dvoudobé motory a 250-650 ccm čtyřdobé motory)
MX2 ( skupina Al, třída 125 ccm dvoudobé motory od 100 ccm do 200 ccm a pro čtyřdobé motory od 175 cm do 250 ccm)

ČASOVÝ PROGRAM ZÁVODU:

Program závodu bude upřesněn podle počtu převzatých jezdců a bude vydán ředitelstvím závodu formou prováděcích ustanovení. S obsahem a systémem jízd budou jezdci seznámeni při poradě s jezdci a na oficiální vývěsce. Stejně tak bude operativně v den závodu stanoven do programu MČR časový plán vloženého volného závodu v motoskijoringu podle počtu přijatých jezdců.
Na základě počtu převzatých jezdd1 se pojede až 12 kvalifikačních jízd podle rozpisu, ve kterých každá posádka pojede maximálně čtyřikrát. 

Posádky, které nenastoupí na start jízdy nebo z ní budou vyloučeny, obdrží O bodů. Nejlepší z kvalifikace tak bude posádka, která získá nejvíce bodli bez ohledu na to, kolik jízd dokončí. V případě rovnosti bodů je brán v úvahu a rozhoduje počet nejlepších umístění. Trvá-li rovnost i dále, pak o pořadí rozhoduje počet nejlepších umístění v poslední, předposlední, příp. předpředposlední kvalifikační jízdě. Pokud dále trvá shoda bodů, o pořadí rozhodne lepší nasazení do kvalifikačních jízd. Nejlepší 3 posádky z kvalifikace získají navíc bonusové body do hodnocení seriálu MČR (I. posádka 3 body, 2. posádka 2 body a 3. posádka I bod).
Z kvalifikačních jízd postoupí nejlepších 8 posádek přímo do finále „A". Posádky, které se po kvalifikačních jízdách umístí na 9. až 20. místě postoupí do finále „B". Z finále „B" ještě postoupí první 2 posádky do finále ,,A", které tak pojede nejlepších 10 dvojic.
V případě zhoršení sjízdnosti tratě může rozhodčí snížit počet kvalifikačních jízd. Pokud bude převzato menší množství posádek (14 a méně), mí'.1že rozhodčí vyhlásit na závěr pouze finálovou jízdu „A", do které postoupí nejlepších IO posádek podle výsledků kvalifikace. Finálová jízda „B" by se nejela, body do mistrovství od 11. místa dále pak dvojice získají na základě výsledků kvalifikačních jízd.

Start 1. kvalifikační jízdy MČR bude ve 12.30 hod.

Do kvalifikačních jízd budou jezdci nasazeni hlavním časoměřičem a rozhodčím podle celkových výsledků seriálu z předchozího roku a ostatní vylosováni (u I. závodu), resp. podle průběžných výsledkí'.1 seriálu a ostatní vylosováni (od 2. závodu). 

Počty kol v jízdách budou určeny tak, aby předpokládaná doba jízdy byla cca 5 minut v kvalifikačních jízdách a cca 10 minut u finálových jízd. Ve všech jízdách, s výjimkou finále "A", může startovat maximálně 12 dvojic. Ve finálové jízdě "A" může startovat maximálně 10 dvojic. Počet kol ve finále "B" a ve finále "A" musí být stejný. 

Text: Výňatek z propozic závodu
Foto: V. Sýkora (ilustrační)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.