Nadšenci zahájili novou sezonu na autodromu

Více než 300 motoristických nadšenců přivítalo v sobotu 30. ledna na mosteckém autodromu novou sezonu. Vrtkavá zima po dvoutýdenní sněhové nadílce a silných mrazech nyní spíše připomíná probouzející se jaro. Při sedmistupňové teplotě a holé a suché dráze tak nic nebránilo nedočkavým fandům rychlých kol prohnat svá hýčkaná auta po závodním okruhu.

„Je skvělé, že už se autodrom otevřel pro veřejnost. Manžel se nemohl dočkat. Na dráze řádí s upravenými vozy. Mám samozřejmě strach, ale zbytečně neriskuje. Je zodpovědný, v běžném provozu dodržuje pravidla a jezdí ukázněně,“ svěřila se třiadvacetiletá Nikola Chalupná, která s manželem, dítětem a přáteli dorazila na autodrom z Bíliny.

Most

Nikola s manželem jsou pravidelnými návštěvníky autodromu i sousedního polygonu. „Proti minulým letům se mnohé zlepšilo. Výrazně vzrostl počet akcí, a také těch doprovodných pro děti. Rádi se sem vracíme,“ doplnila Nikola. S tím souhlasí i sedmatřicetiletý Robert Lukáč. „Je to skvělá relaxace a oddych skutečně pro celé rodiny,“ doplnil.

Až z Nového Boru vážil cestu do Mostu Marek Vorlíček, byla to jeho premiéra. „Jsem tu poprvé. Chystal jsem se, že se také projedu po okruhu, nemám ale vhodné pneumatiky. Příště už si to ale ujít nenechám, jsem velkým fandou motorismu. Mám nové Audi S 4, ještě se s ním sžívám,“ prozradil. Jeho přítelkyně Eva Chaloupková z České Kamenice byla zvědavá, jak areál vypadá. „V dubnu se sem totiž vrátím jako hosteska. Okruh se mi moc líbí, zbožňuji auta,“ vysvětlila sympatická dívka.

dívka

Mezi volné jízdy po okruhu pořadatelé vložili i hodinový závod ve sprintu na cílové rovince. I ten si jeho účastníci užívali. „Uvítal jsem toto rozhodnutí, s klukama pořád soutěžíme, kdo je rychlejší. Ani o pneumatiky jsem se nemusel bát, už jsou stejně zničené,“ usmíval se po závodě ve své felicii Václav Svátek z Panenského Týnce.

Návštěvníkům se představil i mistr Evropy kategorie cestovních vozů Petr Fulín, který se zúčastnil závodu ve sprintu ve voze Subaru WRX STI. Zájemci si mohli také pronajmout Audi S3, které je novým přírůstkem vozového parku společnosti AUTODROM MOST.

Rekordní čas dráhy, dosažený právě Petrem Fulínem, ale tentokrát ohrožený nebyl. Důvodem jsou stavební úpravy předposlední a poslední zatáčky okruhu, zahájené na konci loňského roku. Platí tak omezený provoz.

V boxech vybavených tepelnými lampami si návštěvníci mohli prohlédnout závodní auta partnerských týmů. Nechybělo ani občerstvení, a to včetně nabídky opečené klobásy, teplých nápojů i piva.

boxová zeď

Začátek sezony se podle eventové manažerky společnosti AUTODROM MOST Veroniky Rakové vydařil. „Takto brzy jsme areál zpřístupnili veřejnosti poprvé. Netušili jsme, jakou to bude mít odezvu. Musím říci, že nás účast příjemně překvapila. Ještě mnohem větší radost jsem ale měla z nadšení a pozitivní nálady, s nimiž lidé na autodrom přišli. Bylo vidět, že se skvěle baví. A to je náš hlavní cíl,“ zhodnotila.

cíl

Další možnost svézt se po závodním okruhu mají zájemci už za 14 dní. The Most Winter Challenge, tedy volné jízdy pro veřejnost, se uskuteční v sobou 13. února od 10:00 do 15:00 hodin.

Text a foto: Autodrom Most

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.