Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík úspěšně dokončili rallye Dakar 2016

Tým Buggyra Ultimate Dakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, úspěšně zakončil rallye Dakar 2016. V poslední etapě mezi městy Villa Carlos Paz a Rosario zajela posádka se svým Hummerem H3 EVO 41. nejrychlejší čas a v celkovém pořadí jí náleží 47. příčka.

16-01-17-Stage-13-Rosario-16

"Dnes byl snad nejstresovější den ze všech…snažil jsem se nemyslet pořád na konec. Byl jsem velice unavený, ale soustředil jsem se na to, abych jel co nejopatrněji. I tak jsme dokázali v rychlostní zkoušce předjet tři auta. Etapa byla pěkná, ale vůbec jsem si jí neužíval, bolely mě uši, rozedrané od helmy. Každý hrbol bolel, ale snažil jsem se zůstat soustředěný až do cílové pásky. Teď se přesouváme do Rosaria, abychom projeli cílovým pódiem tohoto náročného závodu. Jsem opravdu dojatý, těžko hledám slova, abych popsal svoje pocity," řekl Tomáš Ouředníček v cíli 180 km dlouhé poslední rychlostní zkoušky.

Tomáš a Pavel zažili dva těžké týdny při první společné účasti v rallye Dakar. Trápili se s motorem svého Hummera, když ve vysokých nadmořských výškách Bolívie ztrácel výkon. Kvůli technickým potížím a přehřívání motoru v dunách pouště Fiambala byli blízko předčasnému ukončení účasti. Přes všechny tyto těžkosti ale zažili také příjemné okamžiky, jako například dvojnásobný vstup do top 40 nebo setkání s nadšenými bolivijskými fanoušky.

16-01-14-Stage-11-San_Juan-81

Tatra Burryra Racing tým dosáhl cílové pásky ve stoprocentním složení.  Jaroslav Valtr s Jiřím Štrosem a navigátorskou legendou Josefem Kalinou dosáhli nejlepšího výsledku své kariéry a patří jim 8. příčka, zatímco etapové vítězné trio Martin Kolomý, Rene Kilián a David Kilián skončilo po technických problémech a nehodách na 16. pozici.