POPRVÉ RYCHLOBRUSLÍ VE SVĚTOVÉHO POHÁRU 5 ČS. JUNIOREK A JUNIORŮ

Kouč Novák přiznává, že na takový juniorský víkend čekali roky

Za olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou (28), za olympioničkou Erbanovou (22), už ve špičce českého klasického rychlobruslení nejsou jen jednotlivci a díra. Naopak: roky na koleni piplané budoucnosti vstupuje právě tímto víkendem do prestižních bojů. Stavíme tým juniorů a juniorek, poprvé v počtu pěti mladých soutěžících! 

bruslení

Pětice mladých na dlouhých nožích, tři dívky a dva hoši, startovali o minulém víkendu v konkurenci dvacítky zemí na Juniorském světovém poháru na čtyřsetmetrovém ledovém oválu v horách, v severoitalském Collalbu. Jde o body, o medaile, o kvalifikaci na únorové juniorské mistrovství světa, které bude ve Varšavě.

Reprezentační šéftrenér rychlobruslení Petr Novák říká, že jde ještě o víc: „O budoucno klasického českého rychlobruslení. Nechtěli jsme s Martinou Sáblíkovou jen čekat, až se i v naší zemi někde postaví první stadión s dlouhým umělým ledem, ale začali jsme v posledních čtyřech letech podporovat mládež, která chtěla začít s tréninkem po vzoru Martiny. Aby nám soupeři, kteří to mají s ledem mnohem snazší, neujeli příliš daleko.“

V Juniorském Světovém poháru startují 15 až 18letí. České rychlobruslení reprezentují Nikol Zdráhalová (18), Natálie Kerschbaummayr (16), Dominik Mašík (15) a dvojice, která se do reprezentace dostala po začátcích v brněnském Centru sportů: Sára Pavlíčková (17) a Sebastien Briešťanský (16).

Od děvčat čeká reprezentační kouč, že o tomto víkendu dosáhnou v Juniorském světovém poháru na body. Hoši v juniorské reprezentaci v tak prestižním závodě debutují.“

Zdroj TZ: NowiS TEAM - Centrum sportu šéftrenéra Petra Nováka

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting