Loprais průběžně třetí, ostatní s problémy

Po těžké páté etapě je Aleš Loprais s kamionem Man na průběžném 3. míst. Komolému s Tatrou nepřálo štěstí a převrátil se. S pomocí Vrátného posádky se mu podařilo vrátit vůz na kola a etapu dojel. Největší problémy stíhají nejmladšího pilota kamionu v soutěži M. Macíka jr. na Liazu. Zadřené ložisko v zadním diferenciálu vůz způsobilo obrovské potíže a znemožnilo projetí všech kontrolních bodů trasy. Nyní posádka KM Racing týmu čeká na rozhodnutí jury, zda bude pokračovat v závodě.

Aleš Loprais o etapě říká: "Pátá etapa je za námi, určitě byla hodně náročná a vysilující. Rozestupy jednotlivých závodníků jsou už poněkud větší, ale některé soupeře zase dělí jenom sekundy. Patříme mezi ně. V etapě jsme obsadili čtvrtou, neoblíbenou bramboru. O umístění na bedně nás připravil Viazovich na Mazu a to i přesto, že do cíle přijel se značně poškozenou korbou, signalizující problém v etapě. Různých kolizí bylo v této etapě asi víc, což lze soudit dle dojetých poškozených kamionů. Více informací bude snad ve videu, pokud se nám podaří jej odeslat. Celkově jsme třetí, ale obklíčeni Kamazy tak, že se nám špatně dýchá. Karginova doslova cítíme na zádech. Je možné, že nás slupne jako malinu, ale budeme se snažit mu to hodně znepříjemnit".

Zítřejší etapa z Antofagasty do Iquique se skládá ze spojovacího úseku v délce 322 km a RZ, dlouhé 277 km. Budou zde hory, převýšení asi 1000 metrů, duny, prostě zase od všeho něco. Tentokrát jdou kamiony na start poměrně brzy, už v 11:51 hod. místního času. Doba pro opravy a následný odpočinek moc dlouhá nebude.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.