Tři tradiční "Zlaté" ankety petrolheadů jsou tady - Zlatý volant, Zlatá řidítka a Zlaté oko!

Tradiční motoristická anketa Zlatý volant vstupuje do páté dekády své existence ve zcela novém kabátě. Noblesní prostředí pražského Žofína vystřídá pro 41. ročník Zlatého volantu Kongresový sál PVA Expo v pražských Letňanech proměněný na závodní depo. Objeví se zcela nové kategorie a poprvé v historii ankety se do hlasování zapojí i široká veřejnost. „Názor motoristických novinářů a odborné veřejnosti pro nás samozřejmě zůstává stále klíčový. Dokonce jsme navýšili počet porotců z deseti na dvacet. Zároveň ale chceme jít s dobou a zapojit více do ankety i širokou veřejnosti,“ vysvětluje Josef Zajíček z pořádající agentury Pozitif. Slavnostní vyhlášení ankety Zlatý volant, Zlatá řídítka a Zlaté oko proběhne 22. února 2018.

Hlasování veřejnosti bude probíhat na internetu a lidé se budou moci zapojit do ankety v nových kategoriích Sportovní automobil roku, Motoristická událost roku a Počin v oblasti e-mobility a autonomního řízení. Zlatým volantem budou oceněni nejlepší jezdci také v tradičních kategoriích, kterými jsou závody na okruzích, závody do vrchu, autokros a rallyecross, rally nebo motokáry. Zůstává také Cena Elišky Junkové pro nejlepší ženu závodnici. Poslední kategorií je Osobnost světového motorsportu, kterou loni převzal finský pilot F1 Mikka Hakkinen. „I na letošní vyhlášení přijedou hvězdy světového motorsportu. V množném čísle mluvím záměrně, protože očekáváme tři opravdu velká jména. Usilujeme o návštěvu Davida Coultharda, Micka Doohena a Hanse Joachima Stucka. Jakmile budeme mít tyto legendy potvrzeny, všichni se to dozví,“ vysvětluje ředitel pořádající agentury Pozitif Martin Tománek.

Razantní změnou oproti předchozím ročníkům projde scéna celého ceremoniálu. Reprezentativní prostor Žofína vystřídá kongresový sál prostoru PVA v pražských Letňanech, který bude stylizovaný jako závodní depo, navíc za fyzické přítomnosti skutečných závodních speciálů. Tématem galavečera nebudou jen rychlá auta a jejich řidiči. Udílet se budou také Zlatá řídítka, trofej pro vítěze 12. ročníku ankety změřené na motocyklový sport. Ještě o rok starší je anketa Zlaté oko, která odmění nejlepší motoristický snímek roku 2017.

V loňském ročníku Zlatého volantu zvítězili Adam Lacko (okruhy), Vladimír Vitver (závody do vrchu), Jan Kopecký (rally), Václav Fejfar (rallyekros a autokros) a Adam Kout (motokáry). Cenu Elišky Junkové pro nejlepší závodnici dostala Gabriela Jílková.

okoZlaté oko

PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI

1. Autorem fotografie musí být občan České republiky.

2. Soutěž je vyhlášena pro jednotlivé snímky, nikoliv seriály. Každý autor může přihlásit nejvýše tři snímky.

3. Snímek musí být pořízen v roce 2017.

4. Snímky je možné přihlásit pouze v digitální podobě.

5. Každý soutěžící je povinen vyplnit online  přihlášku. Do příslušné rubriky je potřeba uvést názvy jednotlivých snímků (nestačí pouze programem generované sériové označení) a akcí, během nichž byly pořízeny.

6. Uzávěrka pro zasílání soutěžních snímků je 31. prosince 2017, přičemž akceptovány budou pouze snímky odeslané pomocí našeho formuláře spolu s řádně vyplněnou přihláškou.

7. Autor snímku se v případě zveřejnění oceněného snímku v souvislosti se soutěží Zlaté oko® vzdává nároku na autorský honorář. Zároveň souhlasí s tím, že bude z vítězného snímku pořízena zvětšenina o rozměru přibližně 150x100 cm pro účely vystavení během slavnostního vyhlášení v tomto i následujících ročnících.

8. Autorovi vítězného snímku bude předána trofej během slavnostního vyhlášení ankety o Zlatý volant® 2017 ve čtvrtek 22. února 2017 v Kongresovém sále PVA Expo Praha.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting