Porotci Zlatého Volantu vyberou z více než 200 jmen vítěze všech tradičních kategorií

Odbornou porotu složenou mimo jiné z 35 sportovních novinářů a oborových opinion lídrů čeká náročný výběr těch nejlepších motoristických sportovců roku 2017. Vítězné trofeje si odnesou vítězové tradičních kategorií: závody na okruzích, rally a maratony, autokros a rallyekros, závody do vrchu, motokáry  a v neposlední řadě Zlatá řídítka pro nejlepšího motocyklového závodníka a Zlatý pohár pro výherkyni ceny Elišky Junkové pro nejlepší ženy v motorsportu. „Porotce čeká náročný výběr, protože když se sečtou všichni nominovaní ze všech kategorií, je to v součtu něco přes 200 jmen,“ říká ředitel pořadatelské agentury Pozitif Martin Tománek.

V kategorii okruhových závodů bylo nominováno celkem 29 jezdců. Mezi nimi nechybí například letošní vítěz mistrovství Evropy cestovních vozů ETCC Petr Fulín, který již Zlatý Volant vyhrál v letech 2013 a 2014, vítěz Ranault Clio Cupu Central Europe Tomáš Pekař nebo loňský vítěz této kategorie Adam Lacko, který zvítězil v letošním mistrovství Evropy tahačů.

Rally a maratony je kategorií s celkem třiadvaceti nominovanými. Jejich výčet zahrnuje jména jako je mnohonásobný držitel Zlatého Volantu Jan Kopecký, který má 4. místo z mistrovství světa, Ondřej Bisaha, který ukořistil první místo ve FIA Central Rally Trophy, Martin Březík, vítěz CEZ v kategorii produkčních vozů, Egon Smékal, vítěz letošní Rallysprint série nebo Filip Mareš, který pro sebe získal jedny z předních míst hned v několika kategoriích mistrovství Evropy.

V kategorii autokros a rallykros se o přízeň poroty uchází celkem 27 nominovaných jezdců. Mezi nimi třeba Roman Častoral, který skončil první v CEZ v rallyekrosu v kategorii SuperTouringCars 2000 a také první v MM ČR v rallyekrosu v kategorii Super TC-2000. Dále také Aleš Fučík vítěz ME v autokrosu v kategorii TouringAutocross držitel druhého místa v MM ČR v autokrosu v kategorii TouringAutocross.

V závodech do vrchu bylo nominováno celkem 22 závodníků, mezi nimiž je například Tomáš Vavřinec, který se letos umístil druhý na mistrovství Evropy v kategorii 1, Václav Janík, který vyhrál v IHCC v kategorii 2 také v CEZ v kategorii 5. Dále pak třeba Ondřej Chytil, Jiří Kubíček nebo Josef Michl, který každý zvítězili v jiné kategorii mistrovství Evropy historiků.

Kategorie motokáry nabízí 18 nominovaných. Ze seznamu vyčívají jména jako je mnohonásobný vítěz této kategorie Adam Kout, dále třeba Patrik Hájek, který skončil druhý v ME v kategorii KZ a druhý ve WSK Super Master Series v kategorii KZ2.

Co do počtu nominovaných je nejpočetnější anketa Zlatá řídítka, která nabízí celkem 85 závodníků na dvoustopých vozidlech. Ti pochází z celkem šesti podkategorií: dragstery, enduro a maratony, motokros, sajdkárkros, freestyle, supermoto, dále závodníci na ploché dráze, závodníci na silničních motorkách a v neposlední řadě také trial. Z početné nabídky nominovaných vyčnívají třeba jména Ondřej Klymčiw, který závodí v Rallye Dakar a letos skončil jedenáctý, Libor Podmol, který dovezl 11. místo z mistrovství světa ve freestylu, plochodrážník Václav Milík, který vyhrál Zlatou přilbu v Pardubicích, ale závodil také na mistrovství světa i Evropy, Karel Abraham, který skončil 20. na MS v MotoGP, nebo Marek Červený, držitel druhé místo v Internation Road Racing.

Mezi ženami nominovanými na zvláštní cenu Elišky Junkové je celkem 8 jmen. Výherkyně této soutěže získá Zlatý pohár. Mezi nominovanými jsou třeba Barbora Holická, vítězka letošního dámského poháru ČR v rally, nebo Petra Němcová, spolujezdkyně Egona Smékala, vítěze Rallysprint série.

„Věřím, že porotci přistoupí k volbě zodpovědně a že v každé kategorii skutečně vyberou nejlepší z nejlepších,“ říká závěrem Martin Tománek.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.