OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nový šampionát GT4 pro střední Evropu zavítá i na mostecký autodrom

Další skvělou zprávu pro fanoušky rychlých a silných vozů kategorie GT má mostecký autodrom. V příštím roce bude totiž jedním z pěti evropských okruhů, který přivítá nově vytvořený šampionát GT4 Central European Cup. V Mostě tato série rozšíří o víkendu 27. až 29. dubna nabídku vložených závodů podniku ADAC GT Masters.

zdroj: SRO Motorsports Group

Seriály závodů vozů kategorie GT4 zažívají velký rozkvět. Právě to vedlo organizátory ze společnosti SRO Motorsport Group a jejího ředitele Stéphana Ratela k reorganizaci systému a vytvoření nových sérií. Kromě GT4 Central European Cup to budou v roce 2018 i série GT4 GT4 Nordic European Cup a GT4 Belgium. Ve střední Evropě se podjede kromě České republiky také v Rakousku, Německu, Slovensku a Nizozemí. Na severu Evropy to budou závody ve Švédsku a Norsku a belgická série zavede týmy také do Německa a Nizozemí. Více informací zde.

„Kategorie GT4 se ukázala neuvěřitelně úspěšnou po celém světě, a to díky rostoucímu zapojení výrobců vozů, rozumnému rozpočtu a vyváženým závodům. Podařilo se přesně stanovit, co jezdci potřebují. Nové série pro střední, severní Evropu a Belgii dávají příležitost závodit bez dodatečných finančních tlaků. Bonusem je také časová úspora, odpadá totiž únavné cestování po celém kontinentu,“ uvedl Ratel.

zdroj: SRO Motorsports Group

Do kategorie GT4 se řadí jak sériově vyráběné sportovní vozy, tak speciály malých firem. Všechny vozy procházejí testováním FIA a jsou po té pro ně stanoveny restrikce výkonu a hmotnosti, aby se vyrovnala výkonnost všech vozidel. Závody GT4 se vypisují pro neprofesionální závodníky starší třiceti let.

Dubnový závodní víkend ADAC GT Masters zahájí sezonu 2018 mosteckého autodromu. Po trénincích a kvalifikacích vyvrcholí dvěma mistrovskými závody. Jeden se jede v sobotu, druhý v neděli. Diváci si souboje na dráze vychutnají, každý z nich je totiž vypsán na 60 minut. V autech se střídají dvoučlenné posádky pilotů, výměna se uskuteční při zastávce v boxech. Na start se postaví oku lahodící speciály Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R Nismo GT3 nebo Porsche 911 GT3-R.

zdroj: SRO Motorsports Group

Z vložených závodů se fanoušci mohou těšit vedle GT4 Central Eropean Cup také na sérii ADAC TCR cestovních vozů, kde se objevuje i syn čtyřnásobného mistra světa v rally Juhy Kankkunena, Niko. Stále existuje i možnost, že do Mostu dorazí také protagonisté seriálu Porsche Carrera Cup, který je odrazovým můstkem pro účast v ADAC GT Masters pro mnoho mladých talentovaných jezdců.

TZ: Autodrom Most
foto: SRO Motorsports Group

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.