Mezinárodní závody ve všestrannosti CCI1*
Předkolo „Zlaté podkovy“
Přebor Jihomoravské oblasti seniorů

5. – 7. června 2015

Již potřetí se ve dnech 5. – 7. června 2015 uskuteční v jezdeckém areálu Panská lícha v Brně jediné mezinárodní závody v České republice v jezdecké olympijské disciplíně všestrannost. Kromě mezinárodní tzv. „dlouhé hvězdy“ se zde ve stejném termínu bude konat předkolo nejstaršího českého seriálu závodů, jubilejního 50. ročníku „Zlaté podkovy“, přebor jihomoravské oblasti v této královské disciplíně.

Všestrannost je původní armádní jezdecký sport, který prověřoval koně a jezdce z důvodu všestranného využití pro válečné účely.
Tak se zrodila samostatná jezdecká disciplína všestrannost (military), o které se právem hovoří jako o královně jezdeckého sportu.
Všestranný kůň musí být exteriérově zajímavý, impozantní, poslušný a harmonický v pohybu. Tyto vlastnosti se posuzují při drezurní zkoušce, která vždy olympijskou disciplínu všestrannost zahajuje.
Při druhé výkonnostní zkoušce - cross country – musí kůň prokázat ve volné přírodě při překonávání terénních nerovností a přírodních skoků rychlost, vytrvalost, neskutečnou statečnost a důvěru ve svého jezdce.
Ve třetí části – parkurovém skákání – musí prokázat opět poslušnost a pozornost.
Tyto tři zkoušky musí kůň zvládnout během tří dnů nebo ve zkrácené verzi za dva dny. Po absolvováním výše jmenovaných tří zkoušek vyhrává ten nejvšestrannější kůň. Všestrannost se tím stává atraktivní a divácky zajímavou podívanou, jelikož 100% všestranný kůň neexistuje.

military

Jediné mezinárodní závody v této „královské“ disciplině v České republice se uskuteční právě v Brně v Jezdeckém areálu Panská lícha ve dnech 5. - 7. června 2015. Koně a jezdci si zde mohou splnit kvalifikaci pro Mistrovství Evropy juniorů (jezdci 16-18 let). Přihlášeno je 11 dvojic z 2 zemí (AUT a CZE).
Důležitým členem přípravného týmu je vždy stavitel crossové dráhy. Letos jím je pro mezinárodní CCI1* český zkušený Zdenek Ságl a mezinárodní stavitel Karl Paar z Rakouska pro národní závody. Na postavení trati pracujeme od ledna 2015. Na technické parametry celé soutěže bude dohlížet norský technický delegát Johan Fahlberg a celým závodům bude velet rakouská mezinárodní rozhodčí Katrin Eichinger.

Národním závodům s mezinárodní účastí, kterých se zúčastní kolem 110 koní z České republiky, Slovenska a Rakouska, bude velet hlavní rozhodčí, Češka, Daniela Diringerová. Kvalifikaci si zde budou plnit dvojice pro finále jubilejního 50. ročníku „Zlaté podkovy“. Kromě jezdců na velkých koních můžeme vidět soutěžící jezdce od 10 do 16 let na ponících.

Vzhledem k opravdu velkému počtu koní budeme soutěžit od rána do večera.
V pátek 5. června se jezdci utkají v disciplině drezura, v sobotu 6. června ve velice atraktivním cross coutry a v neděli 7. června vyvrcholí závod parkurovým skákáním.

Začátek
Pátek 7.30 hod.
Sobota 9.00 hod.
Neděle 9.00 hod.

Vstup zdarma.
Autobus číslo 57, zastávka Panská lícha
Více informací naleznete na www.panskalicha.cz 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.