Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost vyhrál Adam Ondra. Nejlepší ženou je Iva Vejmolov

Tento víkend proběhlo v Metropoli Zličín Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost. V nedělním finále předvedl dle očekávání nejlepší výkon Adam Ondra, který zdolal 13 metrovou stěnu jako jediný. Mezi ženami dominovala Iva Vejmolová. Nejlepší české lezce viděly v průběhu víkendu tisíce návštěvníků Metropole Zličín.

V ženském finále předvedla nejlepší výkon Iva Vejmolová. Na stupních vítězů jí doplnily druhá Eliška Adamovská a třetí Eliška Novotná.

Mezi muži kraloval Adam Ondra – nejlepší český lezec současnosti. Jako jediný ze všech účastníků finále dosáhl vrcholu cesty. Na druhém místě skončil loňský vítěz Jakub Konečný a třetí se umístil Rishat Khaibullin z Kazachstánu.

Ceny vítězům předal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Lezení na obtížnost je totiž nově zařazeno mezi sportovní disciplíny LOH 2020 v Tokiu.

MČR v lezení ukázalo světlou budoucnost lezeckého sportu, valnou část účastníků tvořili junioři a k dispozici byla i stěna pro veřejnost, kterou si oblíbili převážně dětští fanoušci tohoto sportu.

Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost pořádá pro Český horolezecký svaz společnost climb4 s.r.o. Záštitu převzal Český olympijský výbor a partnerem se stalo Hlavní město Praha. MČR v lezení na obtížnost se koná pravidelně od roku 1989.