Taekwondistka Lenka Šimečková veze historicky první bronz z para světového šampionátu

 

Česká federace Taekwondo WTF získala vůbec první bronzovou medaili z para mistrovství Světa zásluhou osmatřicetileté Lenky Šimečkové. Do Londýna se sjelo neuvěřitelných 250 závodníků z 50 zemí celého světa. Česká para reprezentantka Lenka Šimečková je třetí nejlepší taekwondistkou na celém světě. Své kvality potvrdila v nejpočetnější ženské kategorii v para Poomsae. Přitom na britských tatami bojovalo 250 závodníků z padesáti států světa.

stupně vítězů

Podle trenérů Petra Limprechta a Ondřeje Havlíčka je to historicky vůbec první bronzová medaile, jakou Česká republika v tomto sportovním odvětví získala. Osmatřicetiletá Lenka Šimečková trpí neurologickým handicapem a je po velmi vážné dopravní nehodě. I přes všechny zdravotní komplikace dokázala prorazit do světa jako výkonná sportovkyně. „Jsem šťastná, ale zároveň i trošku smutná, že jsem nedosáhla ještě o kousek výše. Ale třetí místo mě namotivovalo k dalšímu tréninku a k ještě větší přípravě na další turnaje,“ svěřila se Lenka bezprostředně po bronzovém výkonu.

Závod byl pro ni velmi složitý, protože musela v přípravě zvolnit. To si vyžádaly další zdravotní komplikace. „Soupeřky byly navíc velmi kvalitní, zejména vítězka celé soutěže, závodnice z Austrálie mě velmi potrápila. Ale vzhledem k celkovému počtu bodů, není nemožné ji prostě porazit,“ tvrdí česká závodnice, která trénuje v pražském Sejong Dojang přímo u Ondřeje Havlíčka, který před pár měsíci přivezl zlatou medaili z nejuznávanějšího světového turnaje v taekwondu poomsae - Korea Open.

Lenka Šimečková

Lenka se teď chystá na další významný turnaj, a to mistrovství Evropy v bulharské Sofii. „Budu se velmi snažit obhájit loňské vítězství,“ tvrdí bojovnice s obrovským přesvědčením.

Barbora Walterová Benešová
Tisková mluvčí Czech Taekwondo federation

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.