Triatlon

• Veslařský kanál v Račicích bude v zajetí triatlonistů

ilustračníV neděli 15. června bude veslařský kanál v Račicích patřit triatlonistům. Koná se tam třetí díl Českého poháru v olympijském triatlonu.
    Bojovat se bude na olympijských tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu.

13. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Vabroušek vybojoval první domácí titul na půlce

VabroušekŽelezný muž Petr Vabroušek je ožehnutý žárem stovek triatlonových bitev, přesto se rok co rok pouští do dalších a jako velezkušený závodník stále drží krok se špicí. Naposledy se postavil na start CZECHMANa v Pardubicích a v největším domácím závodě vybojoval svůj první titul mistra republiky na tratích polovičního ironmana. Byl velmi spokojen s organizací a prozradil, že během pár let může počet startujících na této kultovní akci atakovat tisícovku. Více v rozhovoru.

• V Ostrově pokračuje Český pohár Xterra

startV sobotu 14. června se v Ostrově koná druhý díl Českého poháru Xterra v terénním triatlonu. Největšími hvězdami budou reprezentanti Helena Erbenová a Jan Kubíček, kteří naposledy bojovali na Sardinii na mistrovství Evropy v terénním triatlonu. Erbenová na ostrově ve Středozemním moři obhájila loňský bronz, na Kubíčka zbyla neoblíbená bramborová pozice.

12. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Potůčková s Vabrouškem ovládli kultovní závod CZECHMAN

vabroušekV sobotu se v Pardubicích konal jeden z nejprestižnějších triatlonových závodů v tuzemsku. Byl to kultovní CZECHMAN. Tento mimořádně oblíbený a tradiční závod byl druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a zároveň i mistrovstvím republiky na tratích polovičního ironmana. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Petr Vabroušek.

9. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Je tu český triatlonový Mount Everest.

czechmanV sobotu 7. června se v Pardubicích koná nejpopulárnější triatlonový závod v Česku, kterým je CZECHMAN. Závod je druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a je také mistrovství republiky na polovičních tratích ironmana. Na start se postaví více než 500 triatlonistů, z toho pro přibližně 100 z nich to bude premiérová „půlka“.

5. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Erbenová po tuhém boji obhájila bronz na ME v terénním triatlonu

ErbenováČeská reprezentantka Helena Erbenová na Sardinii nedaleko městečka Orosei obhájila bronzovou medaili v terénním triatlonu. V závodě, který se konal pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union), jí sice nevyšlo plavání a nabrala velkou ztrátu, ale bojovala jako lvice a v cíli se mohla radovat z třetího místa. Jan Kubíček také obhajoval bronz, ale zbyla na něj neoblíbená bramborová pozice. Jiří Klíma uzavřel elitní desítku, Pavel Jindra obsadil 22. místo.

2. 6. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Frintová s Linduškou v Brně ovládli závod ČP

ZimovjanováBrno hostilo druhý díl Českého poháru v olympijském triatlonu a 22. ročník závodu s názvem EKOL SUPERPRESTIGE 2014 byl i Evropským pohárem juniorů a spadal i do Slovenského poháru. Závod Českého poháru ovládli Vendula Frintová a mladík František Linduška. V závodě Evropského juniorů excelovala Tereza Zimovjanová, která u brněnské přehrady nenašla přemožitelku.

27. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Gruchalová a Truhlář ovládli úvodní podnik ČP Xterra

startLucie Gruchalová a Luboš Truhlář se v sobotu v Praze stali mistry České republiky v terénním duatlonu. Nešlo však jen o tituly, podnik s názvem Xterra Žluté lázně 2014, Velká cena PRE byl též prvním letošním podnikem Českého poháru Xterra.

26. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• V Praze ve Žlutých lázních startuje Český pohár Xterra

ilustračníŽluté lázně v Praze v sobotu 24. května hostí úvodní závod Českého poháru Xterra. Podnik s názvem Xterra Žuté lázně 2014, Velká cena PRE má statut mistrovství České republiky v terénním duatlonu, a vítězové se tak stanou národními šampiony.

23. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Brno hostí Český pohár a Evropský pohár juniorů v triatlonu

ilustračníV sobotu 24. května bude Brno patřit triatlonistům. Koná se tam tradiční závod EKOL SUPERPRESTIGE 2014, který je druhým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu, je součástí Slovenského poháru a zároveň má i statut Evropského poháru juniorů. Nejzvučnějším jménem ve startovní listině je olympionička Vendula Frintová.

• Kuříková na EP v Bratislavě na skvělém 7. místě

KuříkováNejen proti sobě navzájem, ale také proti nepříznivému počasí bojovali triatlonisté v Bratislavě v závodě Evropského poháru, který byl součástí velké triatlonové události s názvem City Triathlon Bratislava 2014. Z českých reprezentantů si nejlépe vedla Petra Kuříková, která doběhla na skvělém 7. místě. Mezi muži obsadili Jan Čelůstka, Martin Novák a František Kubínek 16., 17. a 18. místo.

21. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• 13 českých triatlonistů se představí na EP v Bratislavě

ČelůstkaV neděli 18. května se v Bratislavě koná závod Evropského poháru v triatlonu a na startu bude i třináct českých reprezentantů v čele s olympionikem Janem Čelůstkou.

17. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Frintová kvůli zlomenině přijde o závod seriálu MS

FrintováČeská triatlonistka Vendula Frintová musí vynechat třetí závod seriálu mistrovství světa, které hostí Jokohama. Může za to zlomenina prostředníčku na noze. Elitní reprezentantka tak přijde o možnost bojovat o první kvalifikační body do žebříčku pro start na olympiádě v Riu. V rozhovoru přiznala, že je trochu smutná, ale dobře si uvědomuje, že zranění ke sportu patří.

15. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Krušnomana ovládli Truhlář s Potůčkovou

VabroušekV Klínech se konal jubilejní desátý ročník Krušnomana, který byl mistrovství České republiky v dlouhém duatlonu a zároveň i úvodním závodem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Národními šampiony se na náročných tratích při rekordní účasti 135 závodníků stali Luboš Truhlář a Eva Potůčková, která se po mateřské vrátila ve skvělé formě.

12. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Aquatlonu v Rychnově nad Kněžnou premiérově kraloval Kalus

ZimovjanováNedělní pátý díl Českého poháru v aquatlonu zvládli nejlépe Jiří Kalus z brněnského EKOL ELITE týmu a Tereza Zimovjanová z SK OMT Pardubice. Pro elitního triatlonového závodníka českého výběru do 23 let se jedná o letošní premiérové pohárové vítězství. To Tereza Zimovjanová už chuť vítězství v poháru pořádaném Českou triatlonovou asociací poznala podruhé.

8. 5. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0