Triatlon

• Rekordního CZECHMANA se zúčastnilo skoro 600 triatlonistů

czechmanPřesně 589 triatlonistů ze 13 zemí světa se zúčastnilo kultovního závodu CZECHMAN v Pardubicích. Druhý díl seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu tak o více než 100 startujících překonal rekord z loňského roku. Vítězi se ve výhni stali Lenka Králová a Ladislav Dvořák.

8. 6. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Světový pohár v kvadriatlonu bude na Domaninském rybníku

ilustračníSobota 30.5.2015 bude na Domaninském rybniku u Bystřice nad Pernštejnem ve znamení světového kadriatlonu. Ve 13.00 hod. odstartuje závod série WQF WorldCup ve sprint kros kvadriatlonu na distancích - 0,75 km plavání, 4km kajak, 20 km MTB a 5 km běh.

29. 5. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Triatlonista Ospalý si podmanil Rimini a je mistrem Evropy

Ospalý

Český triatlonový reprezentant Filip Ospalý se v italském Rimini stal mistrem Evropy ve středním triatlonu. Na tratích polovičního ironmana dokázal porazit i domácího favorita Giulia Molinariho a doběhl si pro svůj třetí evropský titul.

26. 5. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Nejlepší v Jokohamě byla Frintová, Švarc měl horečku

ilustračníJaponská Jokohama hostila pátý závod seriálu mistrovství světa v triatlonu a na startu byli i tři čeští reprezentanti. Nejlépe si vedla Vendula Frintová, která vybojovala 12. místo. Druhá česká triatletka Petra Kuříková neměla svůj den a skončila osmačtyřicátá. Přemysl Švarc kvůli nachlazení zvažoval, zda vůbec nastoupí. Nakonec i s horečkou dokončil na 42. místě.

22. 5. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Česká metropole se těší na jedinečný závod

ilustračníOd 14. do 16. srpna proběhne v Praze mezinárodní sportovní akce Prague Triathlon Weekend. Jejím vrcholem bude závod TRIPrague na tratích polovičního ironmana, který bude třešničkou na dortu. Vedení České triatlonové asociace věří, že se akce zúčastní více než 1000 sportovců z celého světa.

6. 5. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Duatlonový masakr krušnohorskou pilou!

PotůčkováV sobotu 9. května odstartuje již jedenáctý ročník závodu Krušnoman. Tento mimořádně náročný duatlon s celkovým převýšením 2300 metrů je úvodním podnikem oblíbeného a prestižního seriálu FORD Czechman Tour Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. Mimo to je i druhým dílem obnoveného seriálu Českého poháru v duatlonu. Závod tentokrát zavede sportovce i do Německa.

• Olympijský plavec Micka nechtěl trénovat, střihnul si aquatlon

aquatonPro olympionika a držitele dvou českých rekordů v plavání Jana Micku byl sobotní den hodně vydařený. Neměl chuť do tréninku, a tak si řekl, že vyzkouší aquatlon. Na mistrovství republiky v Jablonci skončil celkově desátý, ale díky skvělému času v plavecké části se mohl radovat z prémie firmy Equica ve výši 10 tisíc korun.

30. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Praha hostí premiérové mistrovství v aquatlonu.

ilustračníV neděli 26. dubna se v české metropoli koná premiérové Mistrovství Prahy v aquatlonu 2015. Závod je zároveň posledním dílem Českého poháru v aquatlonu. Bojovat se bude v kombinaci plavání a běhu. Pořadatelé věří v krásné počasí a doufají, že se jim podaří naplnit kapacitu 200 sportovců.

23. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Mistry ČR v aquatlonu jsou Kuříková a Powada

KuříkováMistrovské tituly v aquatlonu vybojovali v Jablonci nad Nisou Petra Kuříková a Jakub Powada. Závod s názvem Skupina ČEZ MČR v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2015 byl zároveň čtvrtým dílem Českého poháru v aquatlonu a českému olympionikovi v plavání Janu Mickovi přinesl díky pokoření časového limitu finanční prémii firmy Equica.

22. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• V Jablonci se bude bojovat o tituly mistrů ČR v aquatlonu

KuříkováV sobotu 18. dubna v Jablonci nad Nisou pokračuje Český pohár v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ MČR v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2015 je čtvrtým dějstvím v pětidílném prestižním seriálu a zároveň je mistrovstvím České republiky. Závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie a největší hvězdou bude triatlonová reprezentantka Petra Kuříková.

17. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Čelůstkovi se závod seriálu MS v Gold Coast vydařil

Čelustka - ilustračníDuo českých triatlonových reprezentantů Jan Čelůstka a Vendula Frintová se představilo ve třetím závodě seriálu mistrovství světa, který tentokrát hostilo město Gold Coast ve státě Queensland v Austrálii. Čelůstkovi se závod vydařil a obsadil 23. místo. Frintová naopak nenavázala na fantastický výkon z Aucklandu a doběhla na 32. místě.

13. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• V Praze pokračuje Český pohár v aquatlonu

aquatlonV neděli 5. dubna se v Praze koná již pátý ročník závodu s názvem Aquatlon Praha 2015, který bude třetím dílem Českého poháru v aquatlonu. Po úvodních dvou závodech, které hostily České Budějovice a Zlín, se nyní v kombinaci plavání a běhu bude bojovat v české metropoli. O závod je velký zájem, ve startovní listině už nyní figuruje téměř 200 jmen.

3. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Frintová vylepšila nejlepší výsledek českého triatlonu na MS!

FrintováČeská reprezentantka Vendula Frintová přepsala historické tabulky českého triatlonu. V závodě seriálu mistrovství světa skončila v Aucklandu čtvrtá. Jde o vůbec nejlepší český výsledek. Dosavadním maximem bylo šesté místo, které zajela rovněž Frintová v květnu 2013 v japonské Jokohamě.

1. 4. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Praha chystá unikátní triatlonový závod

triatlon ve městěTriatlon je sport, který se těší čím dál větší oblíbenosti. Kombinace plavání, jízdy na kole a běhu zkrátka láká. Praha chce tohoto trendu využít a s Českou triatlonovou asociací v metropoli připravuje jedinečný a nezapomenutelný triatlonový závod na tratích polovičního ironmana.

27. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Frintová zazářila ve Světovém poháru na Novém Zélandu

FrintováČeská triatlonistka Vendula Frintová byla hodně vidět v závodě Světového poháru ve městě New Plymouth na Novém Zélandu a nakonec obsadila třetí místo, když za vítězkou zaostala o sedm vteřin. Jan Čelůstka doběhl v závodě mužů na 21. místě.

25. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon