Triatlon

• Ve Zlíně pokračuje Český pohár v aquatlonu

aquatlonV sobotu 21. března se ve Zlíně koná druhý díl Českého poháru v aquatlonu, což je sport kombinující plavání a běh. Ve startovní listině je už nyní 120 jmen. Tím nejznámějším je Petr Vabroušek, český železný muž, který na světové úrovni každoročně absolvuje několik ironmanů. Ve Zlíně s ním o víkendu můžete poměřit síly. Stejně jako v úvodním závodě v Českých Budějovicích jsou připraveny speciální prémie pro plavce – cena firmy Equica.

19. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Švarc se v Egyptě blýsknul třetím místem

Švarc - ilustračníČeský triatlonista Přemysl Švarc se v závodě Afrického poháru v Hurghádě v Egyptě blýsknul třetím místem. Získal body do žebříčku a bude mít klid na další přípravu. Druhý český reprezentant Tomáš Řenč doběhl na 15. místě. Olympionik Jan Čelůstka bojoval v australské Mooloolabě v závodě SP a skončil na 36. místě.

17. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon

• V úvodu triatlonového MS byla z Čechů nejvíce vidět Frintová

ilustračníV sobotu 7. března hostilo Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech úvodní závod seriálu mistrovství světa v triatlonu. Na startu se představili i čtyři čeští reprezentanti. Nejlepší výsledek zaznamenala Vendula Frintová, která doběhla na 25. místě.

10. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Jihočeská metropole hostí úvodní závod ČP v aquatlonu

aquatlonV sobotu 7. března odstartuje v Českých Budějovicích velice oblíbený seriál Českého poháru v aquatlonu. Kombinace plavání a běhu láká každoročně mnoho sportovních příznivců a letos tomu není jinak. Závod s názvem EGE AQUATLON České Budějovice 2015 startuje v 10:35 hodin, kdy začínají rozplavby. Novinkou a pořádnou motivací jsou speciální prémie pro plavce – cena firmy Equica.

5. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Zimnímu triatlonu na Pradědu kralovali Jindra a Kalinová

zimní triatlonPoslední únorový den patřil na Pradědu triatlonistům. Závod s názvem Jesenický zimní triatlon 2015 byl úvodním podnikem seriálu Mezinárodního poháru v triatlonu 2015 a zároveň pátým závodem Světového poháru v zimním triatlonu. V lokalitě Karlovy Studánky – Pradědu v Jeseníkách se z vítězství radovali Pavel Jindra a Slovenka Lubomíra Kalinová.

4. 3. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Je to úplně super, hodnotí Bílek úspěch v anketě Trenér roku

triatlonLuboš Bílek je považován za nejlepšího triatlonového trenéra na světě. A není divu. Vždyť pod svými křídly má německé eso – Sebastiana Kienleho. Toho mimo jiné dovedl k dvěma titulům mistra světa v polovičním ironmanovi a vloni i k titulu mistra světa na legendárním ironmanovi na Havaji. Nyní se mu dostalo velké pocty, když jeho jméno zaznělo mezi deseti nejlepšími českými trenéry na slavnostním vyhlášení ankety Trenér roku.

26. 2. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Tituly mistrů v zimním triatlonu jsou Grabmüllerová a Jindra

triatlonTechnicky mimořádně náročná trať spolu s teplotami nad bodem mrazu udělaly ze zimního triatlonu s názvem WinTrial 2015 ve Vimperku ještě obtížnější závod, než se očekávalo. Ve Skiareálu Vodník zvítězili Šárka Grabmüllerová a Pavel Jindra, kteří se tak stali mistry České republiky.

16. 2. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Olympioniky Švarce s Čelůstkou čeká v JAR první závod sezony

ŠvarcČeští triatlonoví reprezentanti ostřílení olympiádou Přemysl Švarc a Jan Čelůstka se v neděli 15. února představí v prvním ostrém startu letošní sezony. V Kapském městě v Jihoafrické republice změří síly s konkurencí ve sprint triatlonu.

13. 2. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Ve Vimperku se bude bojovat o tituly v zimním triatlonu

triatlonV neděli 15. února se ve Vimperku koná závod v zimním triatlonu s názvem WinTrial 2015 a jelikož se jedná o mistrovství České republiky, stanou se vítězové národními šampiony. Na startu se představí i čerstvá vicemistryně Evropy Šárka Grabmüllerová.

11. 2. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Sněhový masakr Grabmüllerové vyhovoval

GrabmullerovaČeská triatlonová reprezentantka a velezkušená závodnice Šárka Grabmüllerová má ve své sbírce úspěchů zase o jednu medaili více. V sobotu na mistrovství Evropy v zimním triatlonu vybojovala ve španělské Reinose druhé místo.

2. 2. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Běh, kolo a lyže - to je zimní triatlon!

zimní triatlonV neděli 31. ledna se v Jablonci koná již 8. ročník závodu v zimním triatlonu. Na sportovce čeká kombinace běhu, jízdy na horském kole a běhu na lyžích. Možná je i štafeta, kdy každý člen absolvuje jednu disciplínu. Závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

29. 1. 2015 | Rubrika: Triatlon

• Vabrouška v milionovém závodě stínoval pštros

VabroušekŠtědře dotovaný závod Challenge Bahrajn, kde si ti nejlepší triatlonisté rozdělili více než 10 milionů korun, má za sebou úspěšnou premiéru. U té nechyběli ani dva čeští zástupci. Železný muž Petr Vabroušek obsadil mezi profesionály 25. místo. Perličkou je, že zhruba půl kilometru při něm běžel pštros. Radka Vodičková byla před závodem na klinice, kde jí z kolene vytáhli tři injekce žlutokrvavé tekutiny. I proto raději po cyklistické části odstoupila.

9. 12. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Triatlonovou špičku čeká boj o pohádkové peníze

na startu10 milionů na prémiích, cíl závodu na okruhu formule 1 a sportovci jako celebrity. To je Challenge Bahrajn, novinka mezi triatlonovými závody. Právě do tohoto královského státu zamířily největší hvězdy krátkého, středního i dlouhého triatlonu, aby se v sobotu 6. prosince na jedinečném místě utkaly o vavříny i pohádkové peníze. Na startu budou i dvě česká želízka. Olympionička Radka Vodičková a ostřílený ironman Petr Vabroušek.

5. 12. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Český triatlon povede žena

KovářováBývalá reprezentantka a dvojnásobná olympionička Lenka Kovářová je novou předsedkyní České triatlonové asociace. Byla zvolena v sobotu na Valné hromadě, která se konala v Českých Budějovicích v Clarion Congress Hotelu. Večer pak v kulturním a konferenčním centru ArtIGY proběhlo slavnostní vyhlášení Českých pohárů.

11. 11. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Erbenová na MS Xterra obsadila páté místo

ErbenováV neděli se na Maui na Havaji konalo mistrovství světa Xterra a na startu se v elitních kategoriích objevili i tři čeští reprezentanti. Nejlépe si vedla Helena Erbenová, která v nejsilnější světové konkurenci obsadila krásné páté místo.
    Helena Erbenová, Jan Kubíček a Luboš Truhlář. Toto trio českých reprezentantů bojovalo v tradičním závodě, který je vrcholem sezony terénního triatlonu, na tratích 1,5 kilometru plavání, 30 kilometrů na horském kole a 9,5 kilometru běhu.

28. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon