Triatlon

• Je tu PILMAN

ilustračníV sobotu 23. srpna se ve Žďáru nad Sázavou koná závod s názvem PILMAN triatlon 2014. Šestý díl FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu je předposlední zastávkou tohoto prestižního seriálu.

19. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Frintová opanovala Evropský pohár v Karlových Varech

KuříkováV neděli vyvrcholila největší triatlonová akce domácí scény s názvem Mattoni City Triathlon. Zlatým hřebem tohoto mezinárodního podniku byl závod Evropského poháru v triatlonu. A vrchol to byl mimořádně povedený. V závodě žen totiž zvítězila česká reprezentantka Vendula Frintová. Mezi muži byl nejlepším Čechem František Linduška na 11. místě.

• Pozvánka na 31. ročník triatlonu a ocelového muže Šťáhlavice

startToto již tradiční sportovní klání, kterého se každoročně účastní kolem stovky závodníků z celé republiky se uskuteční v sobotu 23.srpna 2014 s prezencí od 7.30 do 10.00 hodin na hřišti TJ Sokol Šťáhlavice.
    Celkem proběhnou 4 závody, ze kterých si vyberou jak vrcholoví sportovci, tak i rekreační a méně trénovaní.

17. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Karlovy Vary budou v zajetí triatlonu

ilustračníO víkendu 16. a 17. srpna zaplaví Karlovy Vary triatlonisté všech věkových kategorií. Lázeňské město opět hostí unikátní sportovní akci Mattoni City Triathlon, v rámci které se uskuteční hned devatenáct závodů. Premiéru zažije paratriathlon, což je závod sportovců s handicapem. Vrcholem pak bude nedělní závod Evropského poháru, na jehož startu nebudou chybět olympionici Přemysl Švarc a Jan Čelůstka. Závod je také součástí Českého poháru v olympijském triatlonu.

15. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• CTP Doksyrace 2014 Zná vítěze

doksyraceTriatlonový závod CTP DoksyRace 2014 u Máchova jezera dokončilo 117 mužů, 21 žen a 18 štafet. Nejrychleji se do cíle dostal zkušený triatlonista Petr Vabroušek v čase 4 hodiny, 11 minut a 3,9 sekundy. Z žen dosáhla jako první cíle úspěšná sportovkyně Kateřina Loubková z klubu ELEVEN RUBENA Cyklorenova Cvikov v čase 4 hodiny, 49 minut a 41,9 sekundy. Nejrychlejší štafeta ve složení Jaroslav Šorma, Petr Šinágl a Jan Teufel dorazila do cíle za 4 hodiny, 21 minut a 36,6 sekundy. V rámci CTP DoksyRace byl organizován také dětský triatlon, který vedl sportovec a patron dětí Tomáš Slavata.

14. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Světová elita Xterry se sešla v Prachaticích

ErbenováNejprestižnější tuzemský závod v terénním triatlonu s názvem AMEDIPRO XTERRA Czech se v sobotu 9. srpna uskutečnil v jihočeských Prachaticích a měl statut Českého, ale také Evropského a Světového poháru Xterra. Startovní listina překypovala zvučnými jmény a neztratila se ani ta česká. Helena Erbenovaná vybojovala bronz, Jan Kubíček byl v mužích pátý.

12. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Do Jablonce se po pěti letech vrátil vrcholový triatlon

SommerPo dlouhých pěti letech se do Jablonce vrátil triatlonový závod té nejvyšší tuzemské kategorie.  V sobotu tam svým osmým dílem pokračoval Český pohár v olympijském triatlonu a z vítězství se radovali Vojtěch Sommer a Petra Kuříková.

11. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• V Prachaticích se koná svátek Xterry

ilustračníV sobotu 9. srpna budou Prachatice patřit terénnímu triatlonu. Na závod Xterra, který spadá do Světového, Evropského i Českého poháru, se chystají elitní triatlonisté z celého světa. A prohnat se je chystá i trojnásobný olympijský medailista v běhu na lyžích Lukáš Bauer.

8. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Jablonec se po pěti letech třese na závod Českého poháru

ilustračníV sobotu 9. srpna se v Jablonci nad Nisou koná již osmý závod Českého poháru v olympijském triatlonu. Do krásného města na severu Čech se vrcholový silniční triatlon vrací po pětileté pauze a organizátoři lákají na parádní prostředí, náročné, ale poctivé tratě i na novinku, při které je zaručena extrémní hladina laktátu.

7. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Švarc přepsal historii

ŠvarcV Táboře se v neděli bojovalo i tituly mistrů České republiky ve sprint triatlonu. Olympionik Přemysl Švarc přepsal historii, když navázal na svůj kvalitní výkon z Telče, kde před čtrnácti dny získal premiérový titul na olympijských distancích a stal se národním šampionem i na polovičních tratích. To se ještě nikomu nepovedlo. Mezi ženami slaví titul Jitka Šimáková.

5. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Fenomén Vabroušek je pojedenácté mistrem republiky

VabroušekČeský železný muž Petr Vabroušek ve slovenských Piešťanech vybojoval jedenáctý titul mistra České republiky v dlouhém triatlonu. Ovládl závod Slovakman 226, který byl pátým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a již více než 15 let ho na ironmanských tratích nikdo z krajanů neporazil.

• V Táboře se bude bojovat o tituly mistrů republiky

ilustračníV neděli 3. srpna pokračuje v Táboře svým sedmým dílem Český pohár v olympijském triatlonu závodem s názvem Velká cena E.ON, Triatlon Tábor. Tento závod má statut mistrovství České republiky ve sprint triatlonu, takže vítězové se stanou národními šampiony.

31. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Ospalý si zajistil účast ironmanském MS na Havaji.

F. OspalýČeský triatlonista Filip Ospalý se v Curychu postavil na start svého druhého ironmana. Vloni na podzim skončil na Floridě v českém rekordu s časem pod osm hodin třetí, ve Švýcarsku z toho nyní bylo čtvrté místo. I s tím je ale mistr Evropy z roku 2001 spokojený, neboť si jím zajistil účast na ironmanském mistrovství světa na Havaji.

29. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Kalus ovládl závod v Mělníku a v cíli si zahrál na snajpra

KalusJiž šesté pokračování Českého poháru v olympijském triatlonu hostil Mělník. U soutoku Labe a Vltavy změřili své síly muži i ženy různých věkových kategorií v závodě s názvem TRIATHLON MĚLNÍK. Skvělou sportovní atmosféru slunného dne doplňovalo kouzlo historického náměstí a přilehlých vinic. Z prvenství se radovali Jitka Šimáková a Jiří Kalus, který si v cíli zahrál na elitního odstřelovače.

28. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Český pohár v triatlonu míří k soutoku do Mělníka

mělníkŠestý díl Českého poháru v olympijském triatlonu hostí v sobotu 26. července Mělník. Týden po mistrovství republiky v Telči tak budou triatlonisté bojovat v závodě s názvem TRIATHLON MĚLNÍK u soutoku Labe s Vltavou na krásném historickém náměstí Míru i v přilehlých vinicích. Nebudou chybět závody dětí ani Open závod pro ty, kteří se chtějí s triatlonem seznámit.

24. 7. 2014 | Rubrika: Triatlon