Triatlon v Telči láká na prémie 100 tisíc i nezapomenutelné prostředí historického centra

V sobotu 20. července se v Telči koná triatlon, který se pojede v nádherném historickém centru. To je na seznamu UNESCO. Všichni přítomní se tak mohou těšit na nezapomenutelné prostředí. Závod s názvem Triatlon Telč bude pátým pokračováním seriálu Českého poháru a pojede se na tratích sprintu.

Telč je sama o sobě nádherným městem, ale její historické centrum, to je něco, co člověka prostě uchvátí. A právě v tomto historickém centru se budou v sobotu prohánět triatlonisté, které čeká pátý díl Českého poháru v olympijském triatlonu.

„Závod v Telči jsme pořádali už vloni a byla to zcela unikátní záležitost. A stejně tak tomu bude i letos. Diváci na náměstí budou mít většinu závodu jako na dlani. Musím říct, že si snad nedokážu představit hezčí prostředí. Je to exkluzivní záležitost. Všichni věříme, že závod přiláká mnoho triatlonistů všech věkových kategorií i hodně diváků, kteří na náměstí vytvoří tu správnou atmosféru,“ řekl hlavní pořadatel Martin Dvořák z pořádající agentury SportGroup.cz, který poděkoval zástupcům města Telč.

„Vedení město nám vyšlo maximálně vstříc a za to mu patří velké poděkování. Jsme rádi, že už podruhé v řadě se v Telči bude konat Český pohár v olympijském triatlonu,“ dodal Dvořák.

Pro závod v Telči jsou připraveny vysoké prize money. Celkem přes 100 tisíc korun. Závod je určen pro všechny věkové kategorie. Na své si přijdou i děti. Nechybí ani soutěž rodin a klubů. Zazávodit si zkrátka může úplně každý.

Junioři, dorostenci a dospělí se utkají na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu. Žáky od 8 do 14 let čekají v závislosti na věku ještě kratší distance.

Plaveckou část absolvují triatlonisté v městském rybníce. V depu na náměstí pak vezmou kola a vyrazí směrem na Jihlavu, kde se pojede po lehce zvlněném povrchu. Závěrečný běh bude probíhat v centru a triatlonisté několikrát proběhnou krásným náměstím.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting