Triatlon

• Je to nejlepší výsledek mé kariéry, hodnotí triatlet Dvořák

DvořákČeský triatlonista Ladislav Dvořák obsadil na mistrovství Evropy v polovičním ironmanovi v Pagueře na Malorce skvělé 10. místo a nebýt krize v běžecké části, mohl dopadnout ještě lépe. I tohle ale bere jako velký úspěch, o kterém se nebojí mluvit jako o tom největším v dosavadní kariéře.

22. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Erbenová před MS Xterra: Už se vidím na Havaji

ErbenováTriatlonistka Helena Erbenová už v neděli odletí na Havaj, kde ji o týden později čeká vrchol sezony v podobě mistrovství světa Xterra. Česká reprezentantka cítí, že oproti minulým sezonám není tolik unavená a má velkou chuť závodit. I proto se už doslova vidí na perle Pacifiku, jak se Havajským ostrovům říká. V rozhovoru mluvila o blížícím se světovém  šampionátu i o dcerce, která ji neustále baví děláním všemožných blbin.

18. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Výsledek je zklamáním, dlouhý triatlon není pro mě

OspalýTriatlet Filip Ospalý bojoval na mistrovství světa v ironmanu na Havaji jako lev, ale v místech, kde má triatlon své kořeny, skončil na 31. místě. To vnímá jako velké zklamání. V jeho kariéře byl tento závod třetím ironmanem a podle všeho posledním. V rozhovoru mimo jiné prozradil, že tohle není nic pro něj.

16. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Debnar a Kuříková vítězní v závěrečném závodě aquatlonu

KuříkováLiberec hostil poslední díl Českého poháru v aquatlonu, což je sport, který kombinuje plavání a běh. V závodě s názvem ELEVEN Aquatlon Liberec 2014 se z vítězství radovali triatlonoví reprezentanti Petra Kuříková a Martin Debnar. Patronem závodu pak byl vynikající liberecký běžec Vítek Pavlišta.

7. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• V Liberci vyvrcholí ČP v aquatlonu

KuříkováV sobotu 4. října uzavře v Liberci svou letošní pouť Český pohár v aquatlonu závodem s názvem ELEVEN Aquatlon Liberec 2014. Seriál, který odstartoval v únoru závod v Českých Budějovicích, premiérově skončí tímto podzimním podnikem. Příznivci plavání a běhu nejprve změří síly v libereckém padesátimetrovém bazénu, běhat se poté bude v okolí přehrady Harcov.

1. 10. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Frintová zazářila na Světovém poháru

FrintováČeská triatlonistka Vendula Frintová i v Turecku v závodě Světového poháru potvrdila, že letošní sezona ji zastihnula v dobré formě. Ve městě Alanya doběhla na druhá. V závodě mužů skončil nejlépe Přemysl Švarc na 13. místě.

30. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Metropole hostí otevřené mistrovství Prahy v aquatlonu

ilustračníV neděli 28. září se v české metropoli v areálu Šutka koná otevřené mistrovství Prahy v aquatlonu. V této lokalitě je to premiéra sportovní disciplíny, která je kombinací plavání a běhu. Plavecká část se uskuteční v moderním plaveckém areálu Šutka a běžecká část v nedalekém Ďáblickém háji, kde jsou výborné podmínky pro běhání.

24. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Debnar a olympionička Moravcová - Mistry republiky v duatlonu

DebnarZámecký park města Žamberk byl v sobotu 20. září dějištěm mistrovství České republiky v krátkém duatlonu. Závodu s názvem Žamberský NO+BL duatlon se zúčastnili i dva olympionici. Vytrvalec a 67. Muž olympijského maratonu v Londýně Jan Kreisinger a běžkyně na lyžích a účastnice her v Soči Klára Moravcová. Právě Moravcová nenašla v závodě přemožitelku a stejně jako před dvěma lety se stala národní šampionkou. Mezi muži triumfoval reprezentant Martin Debnar.

22. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Olympioničku Moravcovou čeká duatlon v Žamberku

triatlonČeská reprezentantka v běhu na lyžích a olympionička Klára Moravcová se v týdnu vrátila ze soustředění v Itálii a v sobotu 20. září jí v Žamberku čeká mistrovství republiky v krátkém duatlonu. Chtěla by skončit na medailových pozicích a po závodě si prý dá guláš a buchty. Na ty zve i všechny sportovní nadšence a fanoušky. V rozhovoru také přiznala, že kdyby nejezdila na lyžích, dělá triatlon.

19. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• V Žamberku se bude bojovat o tituly mistrů republiky v duatlonu

duatlonV sobotu 20. září se v zámeckém parku města Žamberk koná již 24. ročník závodu s názvem Žamberský NO+BL duatlon, který je mistrovstvím republiky v krátkém duatlonu. Vítězové se stanou národními šampiony. Na start se postaví i dva čeští olympionici. Klára Moravcová reprezentovala Česko na olympiádě v Soči v běžeckém lyžování, Jan Kreisinger se před dvěma lety postavil na start maratonu při olympiádě v Londýně.

16. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Truhlář a Otrubová vítězně v Příbrami

TruhlářV Příbrami se konal závod Klasik Duatlon, který byl sedmým a zároveň posledním dílem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Závodu složený z 5 kilometrů běhu, 60 kilometrů na kole a závěrečných 15 kilometrů běhu ovládli Luboš Truhlář a Slovenka Veronika Otrubová. Součástí sportovního dne byly i závody dětí, týmů a štafet. A právě vítězům dětských kategorií předávala ceny olympionička a dálková plavkyně Jana Pechanová.

9. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• V Příbrami se rozhodne o vítězích Českého poháru

ilustračníV neděli 7. září se v Příbrami koná závod Klasik Duatlon, který je sedmým a tedy posledním dílem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Napínavý boj o celkové prvenství v prestižním seriálu závodů okoření přítomnost olympioničky a dálkové plavkyně Jany Pechanové.

4. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Závod v olympijském triatlonu ovládli Řenč a Gajdošová

ŘenčPoslední srpnovou sobotu se v Sokolově v Karlovarském kraji uzavřela sezona Českého poháru v olympijském triatlonu. Desátý a poslední díl prestižního seriálu ovládli Tomáš Řenč a Slovenka Romana Gajdošová.

2. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Frintová v triatlonovém Grand finále doběhla na 11. místě

ilustračníČeská triatlonistka Vendula Frintová doběhla ve finálovém závodě seriálu mistrovství světa v kanadském Edmontonu na skvělém 11. místě a v konečném pořadí MS obsadila 12. místo. Petra Kuříková brala 41. místo. Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, která se také stala mistryní světa.

1. 9. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Dvořák a Svěráková ovládli PILMANa

SvěrákováDo Žďáru nad Sázavou se sjeli triatlonoví vytrvalci z celé České republiky i ze zahraničí, neboť se tam konal závod s názvem PILMAN 2014. Ten byl šestým dílem FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu. Z vítězství se v závodě na tratích polovičního ironmana radovali Dagmar Svěráková a Ladislav Dvořák.

26. 8. 2014 | Rubrika: Triatlon