Český pohár v aquatlonu uzavřel závod v Rychnově nad Kněžnou. Zvítězili Gaisl a Zimovjanová

V Rychnově nad Kněžnou se v neděli 5. května konal poslední díl Českého pohár v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlíně, Praze, Liberci a Jablonci zakončil závod s názvem 3athlon® Aquathlon Rychnov nad Kněžnou prestižní seriál pořádaný Českou triatlonovou asociací. Závěrečný podnik celé série ovládli Luboš Gaisl a Tereza Zimovjanová.

Závod složený ze 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu se odehrál za aprílového počasí. Dopolední plavecký program přinesl ustavičný déšť, který však závodníkům starosti nedělal. V 25 metrů dlouhém plechovém bazénu byli všichni skryti. Možná i proto padalo mnoho osobních rekordů.

Gaisl

"V bazénu to bylo dobré, mám nový osobáček," usmíval se fenomén aquatlonu Luboš Gaisl. Jakmile plavci opustili bazén, přivítalo je žhavé slunce. Organizátoři běžeckou trať dali do místního lesa u koupaliště a tato varianta se velmi povedla.

Suverénní Gaisl v běhu smazal ztrátu na čelo už v polovině pětikilometrové trati a s přehledem zvítězil. „Jsem spokojený. V běhu mě překvapili kluci, kteří běželi za mnou. Myslel jsem si, že to bude víc na pohodu. Chvilku jsem s nimi běžel a nenechal si vítězství vzít. Určitě jsem ale neběžel na plný ceres," popsal svoji aquatlonovou pouť Českým pohárem vítězný Gaisl, který se stal i jejím celkovým vítězem.

Obrovskou radost měl v cíli nadějný juniorský triatlonista Jakub Josef, který skončil druhý. "Luboš je běžecky ještě někde jinde. Určitě by se zmáčknul víc, kdyby to potřeboval. Jsem moc spokojený a těším se na tratě olympijského triatlonu," řekl Josef.

Ženám kralovala plavkyně Tereza Zimovjanová, kterou možná ji brzy uvidíme i na velkém triatlonu. "Mně se to líbilo moc. Zaplavala jsem trošku hůř, ale běh v lese byl úžasný. A jelikož se mne všichni ptají na triatlon, snad mi vyjde ten olympijský na Lipně," prozradila vítězka.