Triatlon

• Český pohár v aquatlonu staruje v Českých Budějovicích

aquatlonV sobotu 22. února odstartuje v Českých Budějovicích Český pohár v aquatlonu, což je kombinace plavání a běhu. Na jih Čech zamíří i reprezentantka s olympijskými ambicemi Petra Kuříková a zřejmě i bronzová medailistka z MS v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová. Pořadatele těší velký zájem a doufají, že se na start postaví více než dvě stovky závodníků.

19. 2. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Šárka Grabmüllerová obhájila na MS v zimním triatlonu bronz

ilustračníV Itálii se o víkendu koná mistrovství světa v zimním triatlonu a v sobotu byly v Cogne na plánu individuální závody. Česká výprava se i bez dvojnásobné mistryně světa Heleny Erbenové ukázala ve skvělém světle a získala dvě medaile. Šárka Grabmüllerová v závodě žen obhájila bronz, její dcera Natálie skončila mezi juniorkami druhá a raduje se ze stříbra.

17. 2. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Reprezentanti vyrazili na MS v zimním triatlonu, Šárka Grabmülle

triatlonV Itálii se o nadcházejícím víkendu uskuteční mistrovství světa v zimním triatlonu a česká výprava už nabrala směr Cogne. I když v sestavě chybí úřadující mistryně světa Helena Erbenová a nejlepší český muž z loňského šampionátu Pavel Jindra, věří šéf výpravy Ivo Grabmüller v zisk dvou medailí.

Vloni čeští reprezentanti přivezli z mistrovství světa v zimním triatlonu tři medaile. Helena Erbenová obhájila zlato z roku 2012, Šárka Grabmüllerová brala bronz a stejný kov vybojovala i smíšená štafeta. Letos je polovina týmu ze zdravotních důvodů obměněna. Dvojnásobnou mistryni světa z uplynulých dvou let Erbenouvu trápí už od začátku ledna záněty dutin a průdušek, Pavla Jindru vyřadily pády v závodě Českého poháru v Hlinsku, po kterých skončil v nemocnici.

15. 2. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Erbenové se rozplynul sen o třetím titulu

triatlonČeská reprezentantka Helena Erbenová měla o nadcházejícím víkendu v Cogne bojovat na mistrovství světa v zimním triatlonu o třetí titul světové šampionky v řadě. Bohužel zdravotní stav jí do Itálie nepustí. Český triatlon tak přišel o žhavé medailové želízko nejen pro individuální závod, ale i pro závod smíšených štafet.

Heleno, zdravotní lapálie vás nepustí do Itálie obhajovat titul mistryně světa v zimním triatlonu. Co vás přesně trápí?
    Zprvu to bylo nachlazení, pak se to ale změnilo v zánět dutin. Brala jsem jedny antibiotika, pak začala lehce s tréninkem a skolilo mě to znovu. Navíc se k tomu přidal ještě zánět průdušek.

13. 2. 2014 | Rubrika: Triatlon

• Český pohár v zimním triatlonu pokračoval v Praze

triatlonPavel Jindra a Dana Chaloupková vyhráli druhý závod Českého poháru v zimním triatlonu. Na dostihovém závodišti v pražské Chuchli se jel duatlon a právě v kombinaci běhu a lyžování byli výše zmínění sportovci nejlepší.

4. 2. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Mrazivý Jablonec zatopil triatlonistům

zimní triatlonVe sportovním areálu Břízky v Jablonci nad Nisou odstartoval Český pohár v zimním triatlonu. Z vítězství se v mrazivých podmínkách podle očekávání radovala největší favoritka Helena Erbenová. České muže předčil slovenský triatlonista a mistr světa v kategorii do 23 let Peter Mosný.

27. 1. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Český pohár v zimním triatlonu odstartuje v Jablonci

zimní triatlonV sobotu 25. ledna odstartuje v Jablonci nad Nisou v areálu Břízky Český pohár v zimním triatlonu. První zastávkou měl být už o minulém víkendu jihočeský Vimperk, ale kvůli nedostatku sněhu se termín tradičního sportovního klání přesunul na březen. Ani v Jablonci nejsou sněhové podmínky ideální, takže se závod pojede jako duatlon.

23. 1. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Počasí nepřeje ani zimnímu triatlonu

ilustračníV neděli 19. ledna 2014 se měl ve Vimperku konat úvodní závod Českého poháru v zimním triatlonu, ale kvůli nedostatku sněhu byl přeložen na 9. března. Sezona zimního triatlonu tak bude odstartována o týden později v Jablonci nad Nisou.

16. 1. 2014 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• K triatlonu cítím velký respekt

ilustračníPetr Suchoň je ve svých 29 letech osobností domácího zpravodajství, jehož usměvavou tvář vídáte v Televizních i Sportovních novinách na Nově. Petr je sám aktivní sportovec, rád plave, běhá, posiluje, cvičí na TRX a závodně hraje fotbal. V rozhovoru přiznal, že co se sportů týče, cítí obrovský respekt k triatlonu, který má v plánu si v příštím roce vyzkoušet. I proto sleduje výsledky několika českých reprezentantů a dobře ví také o tom, že Česká triatlonová asociace spustila projekt, který má ke sportu přilákat co nejvíce dětí.

9. 12. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Triatlonová asociace rozjíždí revoluční projekt!

triatlon - dětiČeská triatlonová asociace v čele s předsedou Jaromírem Horákem rozjíždí revoluční projekt, jehož hlavním úkolem je přivést a udržet děti u sportu. Pro splnění tohoto úkolu jsou však potřeba vedoucí skupin, což může být velká příležitost pro každého, kdo má sportovního ducha. Triatlonová asociace hledá organizátory a následně snad i trenéry, kteří povedou tréninkové skupiny. Přihlaste se a těšte se na zajímavou a pestrou práci s dětmi.

22. 11. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Fenomén Ospalý exceloval na svém prvním Ironmanovi

F. OspalýTak tomuhle se říká premiéra z říše snů. Ostřílený český triatlonista Filip Ospalý se poprvé v životě postavil na start Ironmana a na Floridě předvedl fantastický výkon, který mu přinesl třetí místo a díky času 7:58:41 i nový český rekord.

7. 11. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Erbenová na MS Xterra skončila sedmá

ErbenováNa Maui na Havaji se konalo mistrovství světa Xterra a čeští reprezentanti v kategorii profesionálů se neztratili. Helena Erbenová, která v roce 2011 zazářila třetím místem, skončila sedmá. Jan Kubíček doběhl patnáctý, Jan Francke si vylepšil maximum, když skončil na 21. místě.

29. 10. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Erbenová před MS Xterra na Havaji

ErbenováPotřetí v řadě se česká triatlonistka Helena Erbenová postaví na start závodu mistrovství světa Xterra (27.10. 2013), které se tradičně koná na Havaji na Maui. V roce 2011 při premiéře v tomto závodě získala bronz, vloni kvůli zdravotním problémům na trati trpěla a nakonec z toho bylo deváté místo. Letos se jí dařilo a úspěšnou sezonu by vzhledem k nabité konkurenci ráda zakončila umístěním v elitní šestce. Více v následujícím rozhovoru.

25. 10. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Dávno jen nerodíme děti a nestojíme u plotny.

triatlonistkyZačátkem listopadu si osm českých elitních triatletek včetně mistryně světa v terénním a zimním triatlonu Heleny Erbenové dá dostaveníčko v Městských lázních v Plzni. A nebude to kvůli regeneraci! Triatletky budou fotit kalendář, aby podpořily ženský triatlon a vzkázaly všem ženám, dívkám a slečnám, že není jediný důvod se tohoto krásného sportu bát. Více o celé této akci prozradila v rozhovoru Hana Kolářová, mladá plzeňská triatlonistka, která nakoukla i do reprezentace.

22. 10. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0

• Zemětřesení, obří liják i těžký pád.

VabroušekPopatnácté v řadě se český triatlet Petr Vabroušek postaví na start legendárního ironmana na Havaji. Kdyby někdo čekal, že pro nejlepšího českého Železného muže bude tento závod prakticky rutinou, byl by na omylu. Naopak. Havajský ironman prý nikdy nezevšední. Nejen to prozradil Vabroušek v rozhovoru.

11. 10. 2013 | Rubrika: Triatlon | Komentářů: 0