Titul mistra ČR v Xteře obhájil Kubíček a řádil na podiu. Ženám vládla Loubková, která udělala kotrmelec

Favorizovaný Jan Kubíček vyhrál třetí díl Českého poháru Xterra a už pošesté v kariéře se stal mistrem České republiky v terénním triatlonu. Vyhlášení vítězů si patřičně užil, když své soupeře patřičně postříkal šampaňským. Sedmý ročník závodu v Ostrově ovládla mezi ženami Ivana Loubková, která v cílové rovince slavila svůj čtvrtý titul kotrmelcem.

Loubková

Hlavní závod na 1200 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů běhu v terénu ovládl Kubíček v čase 2:11:48 a před druhým Pavlem Jindrou měl více než minutový náskok. Na třetí pozici se umístili Jiří Klíma a David Janda.

„Snažil jsem se předvést to, na co mám a co umím. Tohle nikdy není lehký závod, ale těší mě, že jsem svůj titul dokázal obhájit,“ pronesl v cíli spokojený šampion Kubíček.

O vítězi, který tímto triumfem získal zároveň i titul národního mistra, se během sobotního dne rozhodovalo v závěrečné běžecké fázi. Kubíček na cyklistické trati, kde se střídaly rychlé asfaltové i náročné crossové úseky s prudkými výjezdy a sjezdy, nejprve zabloudil a musel stahovat ztrátu. V běžecké pasáži si ale na vítězství věřil. „Tam se o všem rozhodlo a já jsem rád, že jsem měl dost sil,“ dodal.

Loubková opanovala závod žen s výrazným náskokem a v cíli se radovala ze svého čtvrtého titulu. Ve třetině trasy na kole dohnala pětiminutovou ztrátu z plavání a běžeckou část už zahájila na prvním místě. „Sama jsem překvapená z toho náskoku, ale podmínky byly ideální. Závodilo se mi výborně,“ svěřila se vítězka.

Před druhou Lenkou Cibulkovou z Českého Brodu doběhla do cíle o téměř osm minut dříve. Třetí skončila Tereza Rudolfová. „Myslela jsem, že už nikdy takového úspěchu nedosáhnu. Asi je to tím, že jsem si před závodem dobře odpočinula. Toho titulu si nesmírně vážím,“ dodala šťastná Loubková.

Loubková

Výsledky: Xterra Ostrov 2013, Český pohár Xterra, Mistrovství ČR

Muži: 1. Jan Kubíček 2:11:48,5, 2. Pavel Jindra +1:11,8, 3. Jiří Klíma a David Janda +3:14,5, 5. Václav Holub +3:38,7, 6. Martin Jiskra +3:48.

Ženy: 1. Ivana Loubková 2:37:34,5, 2. Lenka Cibulková +7:37,2, 3. Tereza Rudolfová +13:13,6, 4. Kateřina Loubková +18:40,5, 5. Markéta Roubalová +19:47,7, 6. Mariana Smutková +20:42,5.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.